Warsztaty samorządowe 2021

Szkoła samorządem stoi

Najważniejsza w kształtowaniu obywatelskich postaw aktywność społeczna, której młodzi ludzie uczą się już w szkole. Pierwsze  doświadczenia zdobywane są  w pracy samorządu uczniowskiego. 13 października odbyły się w Szkole Podstawowej nr 3 warsztaty dla samorządów uczniowskich ze szkół Świecia i okolic. Stanowiły one doskonałą okazję do wymiany pomysłów i nawiązania współpracy pomiędzy młodzieżą.

We wszystkich szkołach odbyły się już wybory do samorządów uczniowskich. Poczucie, ze ma się wpływ na funkcjonowanie szkoły działa mobilizująco, kształtuje też odpowiedzialność i więzi z własną szkołą. Młodzież ma wiele świetnych inicjatyw, uczy się też rozwiązywania problemów napotykanych w trakcie edukacji.

Warsztaty  samorządowe zostały zorganizowane w Szkole Podstawowej nr 3 z inicjatywy  wizytatora p. Bogny Łoś. Podczas ich trwania młodzież mogła wymienić się doświadczeniami w działalności samorządów. Młodzi ludzie uczyli się także zasad autoprezentacji. Umiejętności te są przydatne w przekonywaniu do realizacji przedsięwzięć. Uczyli się także określania priorytetów z wykorzystaniem piramidy ważności. Na zakończenie uczestnicy zostali zaproszeni na spacer  ciekawych zakątkach miasta. Obejrzeli  świeckie murale oraz park miniatur koło Urzędu Miasta. Dowiedzieli się, że działa nie tylko samorząd szkolny, ale i terytorialny. Umiejętności zdobyte w szkolnym samorządzie na pewno zaś przydają się w dalszej działalności na rzecz społeczności lokalnych. Młodym samorządowcom, życzymy wielu ciekawych pomysłów i energii do ich realizacji.

zapraszamy do albumu