Już za Wami tęsknimy !!! Pożegnanie klasy ósmej
O godzinie 11.00 w sali gimnastycznej odbyło się uroczyste pożegnanie klasy ósmej. Nasi absolwenci sumiennie przygotowywali się do tego dnia. Uroczystość zaszczycił swoją obecnością Przewodniczący Rady Miasta Pan Jerzy Wójcik. Szkolnet ceremoniał rozpocął się od odspiewania hymnu narodowego, nastepnie odbyło się uroczyste przekazanie sztandaru szkoły. W przemówieniu podziękowania dla ósmoklasistów i ich rodziców wygłosiła pani dyrektor Wiloletta Kufel, był to zaszczyt pracować z tak aktywnymi, dociekliwymi i łaknącymi wiedzy młodymi ludźmi. Życzenia powodzenia w nowych szkołach złożył też Pan Jerzy Wójcik, po czym węczył wyróżniającym się uczniom Nagrody Burmistrza. Równie wzruszające było przemówienie mam ósmoklasitów. Na koniec młodzież zaprezentowała program artystyczny, którego scenariusz składał się z fragementów poezji Wisławy Szymborskiej i Tadeusza Różewicza. Uczniowie poszukiwali w nim wskazówek, jak postępować, jak żyć godnie i niezależnie. Na koniec rodzice przygotowali prezentację fotografii z ośmiu lat nauki oraz pyszny tort pożegnalny.
Wszystkim Osobom, które tak pięknie przygotowały uroczystość pożegnania Ósmoklasistów serdecznie dziękujemy. Trójka jest dla Was zawsze otwarta. Dziękujemy i życzymy trafnych wyborów oraz radości z odkrywania uroków świata.
Zakończenie Roku Szkolnego 2022/2023
Na ten moment z niecierpliwością czekali wszyscy, uczniowie i nauczyciele. Świadectwa i dyplomy gotowe, uczniowie moga się udac na wakacje. Po odśpiewaniu hymnu państwowego, po krótkich podziękowaniach uczniom, rodzicom i nauczycielom, p. Dyrektor wręczyła świadectwa i listy gratulacyjne za najlepsze wyniki w nauce. Tak naprawdę, każde z dzieci okazało się zwycięzcą, gdyż uczniowie pilnie pracowali, wykazywali się pomysłowością i twórczym podejściem do rozwiązywania problemów. Dzieci zostały też nagrodzone za systematyczne chodzenie do szkoły. Puchar frekwencji po raz drugi otrzymała klasa Va, spośród młodszych klas puchar frekwencji zdrobyła klasa II a. Uczniowie mogą być dumni ze swoich osiągnięć. Po części oficjalnej uczniowie rozeszli się do klas na spotkania z wychowawcami. Nie zabrakło pochwał, serdeczności i wakacyjnych życzeń.
Ósmoklasiści
Już dokonali wyboru nowych szkół, to ich ostatnie dni w trójce. Mamy nadzieję, że będą wspominali naukę i kolegów oraz nauczycieli z sentymentem i życzliwością. Konieczna też była wspólna ostatnia, a mozę nie? wyrawa na pizzę. Drodzy Ósmoklasiści, już za Wami tęskimy !!!
Taka miła informacja do nas dotarła. Klasy młodsze i nasza szkoła nagrodzone dyplomem w programie "Zdrowo i Sportowo" pod patronatem MEiN oraz MSiT.
Wyprawa najmłodszych do Torunia
Gry i zabawy ruchowe, skakanie na trampolinach to ulubione zajęcia dzieci. Tym razem odwiedziły one Kinder Arenę w Toruniu. Było wspaniale !!!
Jak uczyć się skutecznie?
Uczniowie i nauczyciele cały czas poszukują najskuteczniejszych metod uczenia się. Z pomocą przychodzą rutyny myślenia krytycznego. Jedną z nich jest "kawusia", czyli metoda polegająca na opracowaniu problemu, jrgo rozwiązaniu, a potem przedstwieniu pozostałym uczniom. Każdy ze słuchaczy uczy kolejne osoby. Tak więc uczenie poprzez nauczanie można uznać za bardzo skuteczny sposób zdobywania wiedzy i umiejętności. Tę metodę wykorzystali uczniowie klasy VIII podczas zajęć języka niemieckiego.
Najmłodsi przygotowują najpyszniejszą pizzę
Zbliżający sie koniec roku szkolnego to doskonała okazja do wspólnych wypraw. Najmłodsi postanowili nauczyć się przygotowywać pizzę profesjonalnie. Skorzystali z warsztatów w pizzerii "Guccio". Przyglądali się procesowi przygotowania spodu oraz dokonywali wyboru dodatków. Finałem stało się wspólne skonsumowanie własnego wypieku. Vylo miło i przepysznie. Dziękujemy!!!!
W świecie średniowiecznych rycerzy
Dzieci z najmłodszych klas miały okzaję poznać zwyczaje rycerskie. Okazją stała się wyceiczka do zamku w Gniewie. Rycerze z bractwa pryzgotowali dla małych gości pokaz swoich umiejętności. Pokaz uzbrojenia oraz mody średniowiecznej. Dzieci mialy okazję wykazać się także sprawnościami ważnymi w działaniach rycerskich.
Warsztaty florystyczne
W klasie drugiej uczniowie mieli okazję brać udział w niezwykłych warsztatach. Mama ucznia, p. Judyta Glazik - Roguszka nauczyła uczniów jak z kilku kwiatów zrobić najpiękiejszy bukiet dla ukochaniej osoby. Wszystkie dzieci, dzięki pomocy Pani florystki doskonale poradziły sobie z układanie kompozycji kwiatowych. Swoje dzieła wręczyły ukochanym mamom. Ależ to była wzruszająca niespodzianka!!!
Morskie opowieści
Uczniwoie klasy szóstej wykorzystali piękną aurę, aby w praktyce sprawdzić swoją geograficzną wiedzę o polskim wybrzeżu. Wybrali si pociągiem do Sopotu, a następnie wzdłuż linii brzegowej powędrowali do Gdyni. Przyglądali się wpływowi morza na gospodarkę w Sopocie, przypomnieli jak tworzą się piaszczyste plaże oraz urwiste klify. Wszytskim bardzo podobał się klif na Kępie Redłowskiej. Nie zabrakło też czasu na zbieranie morskich skarbów: kamyków o ciekawych kształtach oraz muszelek.
T
Nasz festyn w obiektywie drona
Pasjonatem oglądania świata w góy jest p. Sebastian Glaziński. Swoją pasją podzielił się z uczestnikami festynu szkolnego. Każdy mógł sprógować manewrowania miniaturowym modelem drona. Kiedy impreza się już kończyła z dolnego boiska wystartował dron, który sfotografował przebieg loterii fantowej.
Uczymy się języka angielskiego z robotem EMYS
Klasa 1a i 2a wzięły udział w innowacyjnych zajęciach z języka angielskiego z Panią Michaliną Paradowską, Panią Magdą Witak oraz niezwykłym nauczycielem jakim był robot - Emys. Dzieci poznały nowe słówka, a następnie utrwalały je poprzez gry i zabawy językowe. Taka nauka to czysta przyjemność! Po raz drugi mieliśmy możliwość pouczyć się i pobawić z robotem Emysem za co serdecznie dziękujemy szkole językowej Edu Leo, a w szczególności Pani Monice Wołowicz.
Dzień Dziecka
Świętowanie trójkowicze rozpoczeli juz 31 maja podczas festynu szkolnego. W Dniu Dziecka wszystkie dzieci usłyszały piękne życzenia od nauczycieli. A wszystkie klasy spędzały czas tak jak lubią. Dla niektórych atrakcją była wspólna wyprawa na lody, dla innych zabawy na dmuchańcach, a jeszcze inni wzięli udział w pikniku czytelniczym na szkolnym boisku. To był szczęśliwy relaksujący dzień. Życzymy wszystkim, aby na długo zachowali dzięciece zadziwienie światem, a najmłodszym życzymy szczęśliwego, bezpiecznego i pełnego nowych wrażeń i doświadczeń dzieciństwa.
Festyn szkolny 2023
31 maja zaprosiliśmy uczniów, przedszkolaki do wspólnej zabawy na szkolnym festynie. Dla uczestników przygotowaliśmy mnóstwo atrakcji.
Uczniowie naszej szkoły prezentowali swoje umiejętności wokalne i taneczne. Najważniejsza jednak była wspólna zabawa. Rodzice i młodsze rodzeństwo nie tylko stanowili publiczność, ale też włączali się do tańców i śpiewania. Festyn zaszczycili swoją obenością strażacy, którzy uczyli udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej. Przybyli panowie policjanci, znakowali oni rowery.A najmłodsi adepci policyjnego fachu mogli wejść do radiowozu, użyć sygnałiu. Chętne dzieci mogły uczestniczyć w biegu, podczas którego czas był mierzony przy pomocy radaru. Mistrz street workoutu, p. Mateusz Koślak przygotował dla nas pokaz sprawności. Natsępnie każdy chętny mógł potrenować pod okiem mistrza. Można było także uczestniczyć w grach naszych rodziców, mamy skakały w linkę, razem z dziećmi grały w chłopka. Zainteresowani nauka wzięli udział w doświadczeniach chemicznych. Amatorzy latania próbowli nawigowania modelami dronów. Adepci archeologii wydobywali figurki, po czym je malowali. A przedszkolaczki bawiły się z chustą animacyjną. Amatorzy dobrego stylu mogli pomalować sobie twarz oraz dopiąć warkoczyki. Po tych wszystkich atrakcjach wiele emocji wzbudzia we wszystkich loteria fantowa. Najatrakcyjniejszymi nagrodami były misie ufundowane przez radę rodziców i grono pedagogiczne. Dla wszystkich uczestników społeczność szkolna przygotowała słodki poczęstunek i napoje.
Serdecznie dziękujemy wszystkim sponsorom i darczyńcom oraz całej społeczności szkolnej za wspaniałe przygotowanie festynu. Wspólne popołudnie pozostanie na długo w pamięci uczestników. Dziękujemy i do zobaczenia w przyszłym roku.
Z okazji Dnia Matki dla wszystkich Mam serdeczne zdrowia i spokoju, dumy z dzieci i miłości. Dziękujemy Wam, że zawsze jesteście z nami. Bardzo Was kochamy!
Wiem, co jem
Właściwe odżywianie służy zdrowiu. Na pytanie, czy ulubina pizza jest zdrowa dzieci uzyskały odpowiedź podczas spotkania z panią dietetyk z Natur House. Okazuje się, że możemy cieszyć się smakowitą pizzą, ale nie za często i nie w dużych ilościach. W diecie najważniejszy jest bowiem umiar. Dzieci wiedziały, że zdrowiu sprzyja duża ilość warzyw w diecie i niewielka ilość cukru. Mamy nadzieję, że uczniowie bez trudu poradzą sobie w łączeniu teorii dietetycznej z codziennymi nawykami żywieniowymi. Na zdrowie!
Pizza doskonała
Któż nie lubi pizzy? Trudno znaleźć pewnie taką osobę. Jak przygotować tradycyjne danie Włochów w sposób doskonały, uczyły się najmłodsze dzieci. Najwaźniejsze jest oczywiście odpowiednie ciasto, cienkie i elastyczne, potem sos pomidowrowy i dodatki, na koniec ser. Całość musi wypiec się w specjalnym piecu, najlepiej opalanym drewnem. Wszystkie te tajemnice zdradził właściciel Pizzerii Guccio na ul. Kościuszki. Warsztaty kulinarne bardzo podobały się dzieciom,
Szczęśliwa po egzamnnach klasa 8 :) :)
Egzamin ósmoklasisty 2023
Przez trzy dni swoje postępy w nauce sprawdzają uczniowie klas ósmych, Pierwszy dzień - test z języka polskiego dostarczył wielu emocji, uczniowie skupieni, ale też uśmiechnięci z przejęciem wyczekiwali na czas wejścia do sali. Egzamin rozpoczął się punktualnie o godzinie 9.00. Po dwóch godzinach, wychodzący uczniowie mówili o przystępności tekstów i tematu wypracowania. Wszyscy trzymamy kciuki za pozytywny wynik. We środę ósmoklasiści będą się mierzyli z matematyką, a kolejnego dnia z językiem angielskim. Nadal trzymamy kciuki i życzymy jasnych myśli i poprawnego napisania testu. Dacie radę !!!
Mistrzowie Ninja!!!
Zajęliśmy pierwsze miejsce w ninja warrior Series wśród rywalizacji szkół podstawowych z gminy Świecie. Agata Glazik ukończyła tor przeszkód z bardzo dobrym czasem i dostała się do turnieju finałowego. Dziś przechodzi eliminacje i jesli je przejdzie, to jutro wystartuje w finale. Gratulacje i brawa dla wszystkich zawodników
Niesamowita Pippi
Dzieci z klas młodszych miały okazję poznać dzielną, trochę niesforną dziewczynkę Pippi, bohaterkę powieści Astrid Lindgrem. Obejrzały przedstawienie, które ożywiło wyobraźnię, zachęciło do uczestniczenia w przygodach. I choć Pippi sprawiała sporo kłopotu swoim zachowaniem, to nie ma sposobu, aby nie polubić tej małej dziewczynki.
Światowy Dzień Pszczół
20 maja przypada Światowy Dzień Pszczół. Ten dzień ma uświadomić wszytskim ludziom, jak ważne są owady w naszym środowisku. Od wszystkich zapylajacych, brzęczących owadów zależy produkcja rolna na calym świecie. Pszczółki nie tylko pacowicie produkują miód, ale zależy też od nich zapylanie kwiatów na polach i w sadach. Dzieci z klas IV i V spotkała się z paniami edukatorkami z Wdeckiego Parku Krajobrazowego. Najpierw wzieły udział w grze terenowej, a potem w prelekcji. Pozanały zwyczaje pszczół , sposoby pozyskiwania pyłku i produkcji miodu. Wszystkie odkrywały tajemnice życia w ulu. Poznały także pracę pszczelarzy. Dziękujemy Paniom za ciekawe spotkanie !
Taka miła niespodzianka dotarła do naszej szkoły. Dziękujemy!!!
Trzecioteścik
Uczniowie klas trzecich podsumowali swoją dotychczasową pracę w trzecioteściku. Zadania okazały się dla większości uczniów zrozumiałe. Dzieci pracowały pilnie i wychodziły zadowolone z wypełnionego teściku.
Bo my lubimy grać
Pierwszoklasiści bardzo ucieszyli się na zajęcia z grami planszowymi. Każdy uczeń mógł przynieść ulubioną grę i następnie przeżyć wiele emocji w rozgrywce z koleżankami i kolegami z klasy. Dzieci musiały podejmować decyzje, rozwiązywać zagadki i zadania. Uczyły się także radzenia sobie z emocjami.
Być strażnikiem miejskim
Najmłodsi uczniowie mieli okazję zapoznać się z pracą straznika miejskiego. Dzieci złożyły wizytę w siedzibie Straży Miejskiej w Świeciu, gdzie pan Tomasz Karpiński szczegółowo opowiedział o zadaniach strażników. Patrolowanie miasta, obsługa monitoringu, czy też zabezpieczanie zabłąkanych zwierząt sprawiają, że w naszym mieście mieszka się bezpiecznie. Dziękujemy za spotkanie i życzymy spokojnej pracy świecikim strażnikom miejskim.
Sprzątamy dla Polski
Nasza szkoła wzięła udział w akcji pod honorowym patronatem Mateusza Morawieckiego "Sprzatamy dla Polski". Świadomość zachowania czystości w naszym najbliższym otoczeniu jest bardzo ważna. Uczniowie wiedzą jak postępować z odpadami.
TUTAJ WPISZ TEKST, KTÓRY MA BYĆ POGRUBIONY
TUTAJ WPISZ TEKST
Międzynarodowy projekt drugoklasistów
Klasa 2b ukończyła Międzynarodowy projekt edukacyjny "Dotknij, poczuj, zobacz". Podczas realizacji zadań dzieci bawiły się świetnie. Nadszedł czas na podsumowanie. Na pewno nauka poprzez doświadczanie jest atrakcyjną dla uczniów metodą zdobywania wiedzy o świecie.
W świecie sztuki
Uczniowie naszej szkoły lubią poznawać siebie i świat poprzez sztukę. Na szkolnej wystawie możemy obejrzeć prace Laury z klasy VII. Inspiracją dla niej są filmy anime i ich boharterowie. Miejscem, gdzie można tworzyć bez ograniczeń jest szkolne boisko, Tam próby z barwami i sztuką uliczną podejmowali uczniowie klasy Va. Wyobraźni im nie brakowało, a widzowie mogli podziwiać impresjonistyczne kompozycje.
Mistrzowie Ninja!!!
Zajęliśmy pierwsze miejsce w ninja warrior Series wśród rywalizacji szkół podstawowych z gminy Świecie. Agata Glazik ukończyła tor przeszkód z bardzo dobrym czasem i dostała się do turnieju finałowego. Dziś przechodzi eliminacje i jesli je przejdzie, to jutro wystartuje w finale. Gratulacje i brawa dla wszystkich zawodników
Niesamowita Pippi
Dzieci z klas młodszych miały okazję poznać dzielną, trochę niesforną dziewczynkę Pippi, bohaterkę powieści Astrid Lindgrem. Obejrzały przedstawienie, które ożywiło wyobraźnię, zachęciło do uczestniczenia w przygodach. I choć Pippi sprawiała sporo kłopotu swoim zachowaniem, to nie ma sposobu, aby nie polubić tej małej dziewczynki.
Światowy Dzień Pszczół
20 maja przypada Światowy Dzień Pszczół. Ten dzień ma uświadomić wszytskim ludziom, jak ważne są owady w naszym środowisku. Od wszystkich zapylajacych, brzęczących owadów zależy produkcja rolna na calym świecie. Pszczółki nie tylko pacowicie produkują miód, ale zależy też od nich zapylanie kwiatów na polach i w sadach. Dzieci z klas IV i V spotkała się z paniami edukatorkami z Wdeckiego Parku Krajobrazowego. Najpierw wzieły udział w grze terenowej, a potem w prelekcji. Pozanały zwyczaje pszczół , sposoby pozyskiwania pyłku i produkcji miodu. Wszystkie odkrywały tajemnice życia w ulu. Poznały także pracę pszczelarzy. Dziękujemy Paniom za ciekawe spotkanie !
Ninja Series 2023
Uczniowie naszej szkoły brali udział w pokonywaniu toru przeszkół przygotowanym przez Ninja Series. Wszyscy wykazali się sprawnością i z zapałem wykonywali kolejne zadania.
Szkoła bez ocen?
Uczniowie, rodzice i nauczyciele wzięli udział w gminnej debacie "Szkoła bez ocen" Uczestnicy wydarzenia podkreślali, że szkoła wymaga zmian, ponieważ świat się zmienia. Wspólnie zastanawiali się, jak dokonać zmian w ocenianiu uczniów, aby nauka była przyjemniejsza i bardziej efektywna.
Modzi konstruktorzy
Na lekcji techniki gościliśmy pana Sebastiana Glazińskiego. Pan Sebastian opowiedział nam o historii i zastosowaniach dronòw. Zademonstrował zasadę działania tych nowoczesnych urządzeń. Panu Sebastianowi dziękujemy za bardzo ciekawe zajęcia. Młodzi konstruktorzy Michał i Adrian również przedstawili zasadę funkcjonowania skonstruowanych samodzielnie urządzeń tj. wypalarki, jeździka i gry do nauki symboli elementów elektronicznych. Brawo chłopcy !
Dieta przyjazna planecie
W drugim semestrze uczniowie uczęszczający na koło przyrodnicze brali udział w realizacji pilotażowego programu edukacyjnego "Dieta przyjazna planecie". Patronem programu mającego na celu przekazanie informacji o tym, jak to co jemy wpływa na stan środowiska naturalnego i co warto jeść aby było to dobre dla naszego zdrowia jest WWF Polska i Lidl Polska.
Bezpieczni na drodze
Utrwalamy znajomość zasad ruchu drogowego przy pomocy samodzielnie wykonanych drogowych kół fortuny.
Wszystkie style architektoniczne Starej Fary
Uczniowie z kółka historycznego wybrali się na wycieczkę do Starej Fary. Celem było poznanie historii kościoła oraz jego okolic, Najbardziej zaintrygowały uczestników kammienne płyty nagrobne Konopackich, która ufundowała tę świątynię.
WIZYTA Z BIBLIOTECE
Uczniowie klasy 4a, b oraz 5a, b wraz z opiekunami z okazji Tygodnia Bibliotek, uczestniczyli dnia 11 maja w warsztatach w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Świeciu. Celem wizyty było przybliżenie funkcjonowania biblioteki, poznanie zasad korzystania z książek oraz rozbudzenie zainteresowań czytelniczych. Na początku, pan Marcin, w bardzo interesujący sposób opowiedział o swojej pracy, przedstawił najciekawszy księgozbiór. Dzieci zwiedziły bibliotekę, stali bywalcy dowiedzieli się o nowościach, a uczniowie, którzy nie są czytelnikami uzyskali informacje, jak można zapisać się do biblioteki. Zainteresowani mogli też wędrować między regałami, chłonąć atmosferę tego niezwykłego miejsca, obejrzeć prezentację na temat powstania książek. Wszyscy uczestnicy byli bardzo zainteresowani, zadawali mnóstwo pytań w celu zaspokojenia ciekawości, jak również odpowiadali na zadawane pytania. Niewątpliwą atrakcją był mieszkaniec biblioteki, ślimak afrykański – Prążek.
Listę dziecięcych przebojów ksiażkowych tworzyły także dzieci w klasy I a podczas wizyty w Powiatowej Biblitece Publicznej w Świeciu
Wizyta w bibliotekach była dla uczniów ciekawym doświadczeniem, poszerzyli oni swoje wiadomości oraz poznali wartość książki oraz zalety czytania.
Wszystkim Bibliotekarzom z okazji Ich Święta, życzymy miłych czytelników, dla których pasją jest czytanie książek. Dziękujemy za spotkania!!!
Czy zimorodki wykluwają się zimą? Z wyzytą w Centrum Edukacji Ekologicznej w Tleniu
Dnia 12 maja uczniowie uczęszczający na koło przyrodnicze i biologiczno-chemiczne wzięli udział w wycieczce do Centrum Czynnej Ochrony Przyrody w Tleniu. Uczestniczyli w prelekcji dotyczącej walorów przyrodniczo-krajobrazowych Wdeckiego Parku Krajobrazowego, zajęciach plastycznych oraz grze terenowej. Po zajęciach w restauracji Perła Borów czekał na wszystkich pyszny obiad. Dziękujemy bardzo pani Marlenie i pani Emilii za przeprowadzenie bardzo ciekawych zajęć i upominki.
78. rocznica zakończenia II wojny światowej w Europie
W dniu 78.rocznicy zakończenia II wojny światowej w Europie delegacja uczniów z naszej szkoły wraz z Zastępcą Burmistrza Panem Pawłem Knapikiem oraz Komendantem Straży Miejskiej w Świeciu Panem Romanem Wittem złożyła wiązankę kwiatów pod pomnikiem upamiętniającym mieszkańców Świecia, którzy zostali zamordowani przez hitlerowców na początku wojny. Syreny, które usłyszeliśmy o godzinie 12.00 przypomniały nam, jak wielkie były cierpienia zwyczajnych ludzi podczas wojny oraz jak wielką wartością jest pokój i wolność.
Naukowa wyprawa do Młyna Wiedzy w Toruniu
Uczniowie klas 4-6 mieli okazję wypróbować w praktyce teorie i prawa poznawane na lekcjach biologii i kołach zainteresowań. Samodzielne przeprowadzane doświadczenia dla wszystkich dzieci stanowiły wyzwanie i przygodę. Równocześnie uczestnicy nabywali przekonania, że wiedza teoretyczna jest niezbędna do wykonania zadań praktycznych. Najbardziej podobały się zadania z fizyki ruchu i budowy człowieka. Wycieczkę zakńczył spacer po urokliwych zakątkach Starego Miasta.
Rozwijamy kompetencje społeczne
Zajęcia rozwijające kompetencje emocjonalno - społeczne są różnorodne i dostosowane do potrzeb dzieci. Rozmawiamy o emocjach i ćwiczymy sposoby radzenia sobie z trudnymi sytuacjami. Korzystamy z metod aktywizujących i relaksacyjnych. Wykorzystujemy ćwiczenia na uważność i koncentracje, zajęcia sensoryczne, masaże odprężające. Wykonujemy lapbooki dotyczące temetów ineteresujących dzieci.
TUTAJ WPISZ TEKST, KTÓRY MA BYĆ POGRUBIONY
TUTAJ WPISZ TEKST
Wiwat maj, 3 maj!!!
Uczniowie i nauczyciele z naszej szkoły wzięli udział w miejskich uroczystościach z okazji Święta Konstytucji. Najpierw poczet sztandarowy i uczniowie wzięli udział w mszy świętej. Następnie wraz z mieszkańcami Świecia udali się na Rynek, gdzie wysłuchali przemówienia burmistrza miasta p. Krzysztofa Kułakowskiego. Złożone zostały wiązanki kwiatów upamiętniające ustanowienie Konstytucji 3 maja. Ten radosny dzień stał się także okazją do refleksji nad znaczeniem praworządności i odpowiedzialności za losy ojczyzny.
Witaj, majowa jutrzenko!
Święto Konstytucji 3 maja, stanowiło okazję do sięgnięcia po Konstytucję i zastanowienia się, dlaczego była ona ważna dla Polaków w 1791 roku, a także dlaczego obecna Konsttucja RP stanowi najwazniejsze prawo dla każdego obywatela Polski. Uczniowie czytali Konstytucję, wyjaśniali znaczenie poszczególnych praw w swoim życiu. Przygotowali w związku z wnioskami prace plastyczne oraz biało - czerwone kotyliony.
Konkurs recytatorski 2023
Mali miłośnicy pozezji i pięknego słowa zaprezentowali się w konkursie recytatorskim pt. "Pięknie mówię". Jury było pod wrażeniem poziomu, jakim wykazali się uczestnicy konkursu. Publiczność jak i oceniający recytacje podziwiali ogromny talent, zaangażowanie, kreatywność i odwagę.
Oto wyniki konkursu w kategorii klas I-III:
I miejsce - Kalina Piekarz (kl.IIb)
II miejsce - Marta Szczepańska (kl.IIa)
III miejsce - Alicja Demska (kl. IIIa)
Wyróżnienia:
* Liwia Srebrzyńska (kl. IIa)
* Klara Drab (kl. IIIa)
* Oliwia Budziszewska (kl.IIa)
Wszystkim serdecznie gratulujemy, życzymy dalszych sukcesów i gorąco zachęcamy do brania udziału w kolejnych konkursach!!!
Brawo Wiktor!
Wiktor Bajer, uczeń klasy drugiej, zdobył I miejsce w na II Festiwalu Modeli Kartonowych w Redzie kategorii „młodzik statki cywilne” za model barki rzecznej o nazwie „Iza”. Wiktor uczestniczy w zajęciach modelarski w Centrum Kultury w Świeciu. Jego instruktorami są p. Jerzy Dończyk i p. Michał Goliński. Gratulujemy niezwykłej pasji i sukcesu.
zdjęcie CK w Świeciu
"Polubić sport"
Najmłodsi uczniowie świeckich szkół podstawowych mierzyli się w konkurencjach sprawnosciowych. Wydarzenie zorganizował Ośrodek Sportu w Świeciu. Dzieci z 18 klas wykazały się szybkością i refleksem podczas trudnych zadań związanych z przenoszeniem piłek, ubieraniem szarf, umieszczaniem przedmiotów we wskazanym miejscu. Dzieciom nie brakło zapału, wszystkie dopingowały swoich kolegów. Za zaangażowanie otrzymały medale. Celem imprezy "Polubić sport" jest promowanie aktywnego spedzania czasu przez najmłodszych.
Dzień Ziemi 2023
Dzieci i młodzież z Trójki uczetniczyły w projekcie "Chrońmy Ziemię" realizowanym podczas lekcji biologii, geografii i przyrody. Okazja stał się Dzień Ziemi przypadający na 22 kwietnia. Uczniowie wiele juz wiedzieli o problemach ekologicznych Ziemi. Sami poszukiwali w różnych źródłach sposobów na oszczędzanie i lepsze wykorzystanie jej zasobów. Już wiedzą, jak gospodarować wodą, na czym polega recykling oraz, że do sklepu najlepiej iść z własnymi opakowaniami. Po teorii przyszła kolej na część praktyczną. Uczestnicy projektu przygotowali plakaty promujące postawy ekologiczne, przygtowywali modele zabawek i konstrukcje z odpadów oraz przygotowywali pokazy mody z tworzyw przeznaczonych do recyklingu. Wielu brało udział w sprzątaniu okolic szkoły oraz w wycieczce edukacyjnej na Diabelce. Ziemia jest najważniejsza i troska o nią to nasz wspólny obowiązek.
"Łączy nas pamięć"
19 kwietnia przypadła 80.rocznica wybuchu powstania w getcie warszawskim. Dla upamiętnienia tej rocznicy uczniowie klasy 6 przygotowali papierowe zonkile, które są symbolem strasznego czasu cierpienia i śmierci. Potem młodzi ludzie przeszli pod pomnik na ul.Polnej, który upamiętnia męczeńską śmierć obywateli Świecia Żydów i Polaków. Uczniowie z klasy 8 a zapoznali się z filmem "Zdążyć przed Panem Bogiem" przygotowanym na tę okazję na podstawie wywiadu Hanny Krall z ostatnim przywódcą powstania w getcie Markiem Edelmanem.
Taka miła niespodzianka od Jedyneczki :) :) Dziękujemy :) :) Zapraszamy !!!
Zapraszamy do Trójki
W drugim dniu Drzwi Otwartych gościliśmy dzieci z przedszkoli "Słoneczko" i "Pod klonem". Dzieciom bardzo podobał się program przygotowany przez uczniów Trójki. Z chęcią uczestniczyli w bajkowych konkursach. Potem dzieci zwiedziły sale lekcyjne, bibliotekę, świetlicę i stołówkę. Budynek szkoły zrobił na nich duże wrażenie. Zapraszamy do Trójki !!!
Empiriusz
Dzięki ministerialnej inicjatywie Laboratoria Przyszłości nasza szkoła wzbogaciła się o zestaw Empiriusz. Empiriusz to mobilne laboratorium chemiczne stworzone z wykorzystaniem innowacyjnej technologii rozszerzonej rzeczywistości (VR). Umożliwia przeprowadzenie doświadczeń chemicznych w wirtualnej rzeczywistość.
Zdrowych, pogodnych Świąt Wielkanocnych,
pełnych wiary, nadziei i miłości.
Radosnego, wiosennego nastroju,
serdecznych spotkań w gronie rodziny i wśród przyjaciół
oraz wesołego Alleluja
życzy
Społeczność Szkoły Podstawowej nr 3
Wielkanocne przygotowania
Ucnziowie Trójki z niecierpliwością wyczekiwali Świąt Wielkanocnych. Przygotowując sie do nich wykonywali ozdoby świateczne. Nie zabrakło kolorowych jaj i zajączków. Tradycje wielkanocne Kociewia przybliżył im p. Michał Goliński podczas warsztatów w Izbie Regionalnej Ziemi Świeckiej. Twórcy najładniejszych zajączków odebrali konkursowe nagrody z rąk p. Dyrektor. A najwięcej frajdy mieli Ci, na których czekały zajączkowe upomniki w ostatnim przedświątecznym dniu. Pięknego, wiosennego świętowania!
TUTAJ WPISZ TEKST, KTÓRY MA BYĆ POGRUBIONY
TUTAJ WPISZ TEKST
Pozdrowienia Gdańska
Klasa VIII wybrała się na wycieczkę klasową do Gdańska. W planie było poznanie tajemnic Stoczni Cesarskiej oraz wizyta w Muzeum II wojny światowej. Młodzi ludzie rozpoczęli wizytę od wspólnego zwiedzania hali bhp, w której w sierpniu 1980 roku Lech Wałęsa podpisywał porozumienia gdańskie. Potem ósmoklasiści wędrowali stoczniowym szlakiem wzdłuz Kanału Kaszubskiego. Przyglądali się budowie statków, a także sztuce nowoczesnej, która jest prezentowana w tym miejscu. Uczestnicy wycieczki bardzo przeżyli wizytę w Muzeum II wojny światowej. Nie mają już wątpliwości jak wielką wartością jest pokój, a obowiązkiem każdego człowieka starania o jego utrzymanie. Wycieczkę zakończył spacer po Wyspie Ołowianka i Długim Targu.
Sportowe powitanie wiosny
Ponieważ namłodsi uczniowie witali hucznie wiosnę 21 marca, panowie wuefiści przygotowali uczniom klas I - III sportową niespodziankę nieco później. Dzieci bardzo zaangażowały się w rywalizację sportową. Czekało ich mnóstwo konkurencji sprawnościowych podczas wyścigów rzędów. Liczyła się dobra zabawa i ukończenie konkurencji, a nie zwycięstwo. Wszyscy uczniowie bardzo dopingowali siebie nawzajem. To był pełen pozytywnych emocji dzień.
Warsztaty przyrodnicze
Dnia 27 marca 2023 r. uczniowie naszej szkoły wzięli udział w zajęciach przyrodniczych prowadzonych przez panią Marlenę- edukatorkę Wdeckiego Parku Krajobrazowego. W ramach zajęć odbyła się prelekcja i gra terenowa.
W Jedyneczce
Dzisiaj odwiedziliśmy Przedszkole nr 1. Nasi młodsi koledzy i koleżanki bardzo pozytywnie nas przywitali oraz chętnie brali udział w przygotowanym przez nasze koło teatralne pokazie. Mamy nadzieję, że do zobaczenia !!!
Światowy Dzień Wody
Woda to życie. Każdy z nas ma wpływ, czasem minimalny, ale jednak istotny, na rozsądne gospodarowanie wodą. My wszyscy - każda rodzina, szkoła i społeczność, pracownicy fabryk i urzędów możemy wpływać na zachowanie dobrej jakości i czystości zasobów wodnych, zmieniając sposób, w jaki korzystamy, konsumujemy i zarządzamy wodą w swoim życiu. 22 marca obchodzimy jej święto. W naszej szkole z tej okazji przeprowadzaliśmy wodne eksperymanty, poznawaliśmy właściowości wody. Rozmawialiśmy też, jak każdy z nas może wodę oszczędzać.
Uczeń z pasją
Julia Pietras, uczennica klasy V b trenuje karate. Karate jest sztuką walki stworzoną przez mieszkańców Okinawy jako metoda samoobrony bez użycia broni. Wymaga dyscypliny, ćwiczeń ciała i ducha. W tak młodym wieku, adepci tego sportu uczestniczą wyłacznie w pokazach umiejetności. Julia jest laureatką wielu zawodów w tej dziedzinie. Życzymy Julii zdobywania kolejnych pasów i zwycięstw podczas zawodów.
Poznajemy formy ukształtowania terenu
W klasie IV na przyrodzie dzieci poznają formy ukształtowania terenu oraz sposoby graficznego ich przedstawiania. W ramach projektu wykonali także modele przedstawiające budowę wzniesienia.
Na spotkanie z twórczością van Gogha
Spotkanie z obrazem pt. "Gwiaździsta noc" mistrza malarstwa Vincenta van Gogha zaowocowało ciekawymi inspiracjami - prace plastyczne wykonane przez uczniów klasy 6 i 7.
Wiosennie na trójkowym boisku
Wszyscy wyczekujemy wiosny , zieleni, kwiatów, wsłuchujemy się w śpiew ptaków. Dzieci z młodszych klas z przyjemnością spędzędzają czas na szkolnym boisku. Nie brakuje im pomysłów na wspólne zabawy. Uczniowie skakali w gumę, na skakance, grali w piłkę, a także tworzyli kolorowe obrazy.
Pierwsze spotkania z elektroniką
Zaświeci, czy też nie? Siódmoklasiści po raz pierwszy mierzyli się z wyzwaniami elektornicznymi. Po dokładnym przeczytaniu instrukcji kilku próbach udało sie stworzyć taki układ, który działa. Elektroniczne zabawy stały się możliwe dzięki wyposażeniu, jakie otrzymała szkoła w ramach programu "Laboratoria przyszłości".
TUTAJ WPISZ TEKST, KTÓRY MA BYĆ POGRUBIONY
TUTAJ WPISZ TEKST
Trójka zawsze otwarta
Po południu, w dniu 13 kwietnia zaprosiliśmy dzieci wraz z rodzicami do poznania naszej szkoły i dokonań dzieci. Uczniowie Trójki zaprezentowali swoje umiejętności artystyczne. Goście oklaskiwali ich pomysłowość i brawurowe wcielenie się w role. Potem odbył się spacer po szkole, rozmowy o propozycjach edukacyjnych. Nie zabraklo też wspomnień absolwentów naszej szkoły. Dziękujemy za spotkanie i zapraszamy do Trójki.
Trójka otwiera swoje drzwi
Jak co roku zaprosiliśmy dzieci z przedszkoli w rejonie SP3 do poznania naszej szkoły. Dzisiaj gościły dzieci z Jedyneczki. Przedszkolaki objrzały bajkowy występ szkolnego koła teatralnego. Uczestniczyły w rozwiązywaniu bajkowych zagadek. Bawiły się przy muzyce i tańcu. Potem poznały szkołę. Niektóre rozpoznawały starszych kolegów. To było bardzo miłe spotkanie. Dziekujemy i zapraszamy.
Wiosennie w szkolnej świetlicy
Warsztaty przyrodnicze
Dnia 27 marca 2023 r. uczniowie naszej szkoły wzięli udział w zajęciach przyrodniczych prowadzonych przez panią Marlenę- edukatorkę Wdeckiego Parku Krajobrazowego. W ramach zajęć odbyła się prelekcja i gra terenowa.
W Jedyneczce
Dzisiaj odwiedziliśmy Przedszkole nr 1. Nasi młodsi koledzy i koleżanki bardzo pozytywnie nas przywitali oraz chętnie brali udział w przygotowanym przez nasze koło teatralne pokazie. Mamy nadzieję, że do zobaczenia !!!
Światowy Dzień Wody
Woda to życie. Każdy z nas ma wpływ, czasem minimalny, ale jednak istotny, na rozsądne gospodarowanie wodą. My wszyscy - każda rodzina, szkoła i społeczność, pracownicy fabryk i urzędów możemy wpływać na zachowanie dobrej jakości i czystości zasobów wodnych, zmieniając sposób, w jaki korzystamy, konsumujemy i zarządzamy wodą w swoim życiu. 22 marca obchodzimy jej święto. W naszej szkole z tej okazji przeprowadzaliśmy wodne eksperymanty, poznawaliśmy właściowości wody. Rozmawialiśmy też, jak każdy z nas może wodę oszczędzać.
Uczeń z pasją
Julia Pietras, uczennica klasy V b trenuje karate. Karate jest sztuką walki stworzoną przez mieszkańców Okinawy jako metoda samoobrony bez użycia broni. Wymaga dyscypliny, ćwiczeń ciała i ducha. W tak młodym wieku, adepci tego sportu uczestniczą wyłacznie w pokazach umiejetności. Julia jest laureatką wielu zawodów w tej dziedzinie. Życzymy Julii zdobywania kolejnych pasów i zwycięstw podczas zawodów.
TUTAJ WPISZ TEKST, KTÓRY MA BYĆ POGRUBIONY
TUTAJ WPISZ TEKST
Kiermasz rękodzieła
Uczestnicy koła rękodzieła realizują swoje pasje. Wykazują się przy tym cierpliwością i precyzją. Na szkolnym kiermaszu ich wytworów można było zakupić własnoręcznie wyrabiane świece zapachowe, podkładki pod szklanki i wielkanocne zające. Pomysłów na drobne zabawki i gumki do włosów wykonane na szydełku nie brakowało. Jesteśmy pełni podziwu dla talentu naszych rękodzielników.
Mali ogrodnicy
Dzieci z niecierpliwością wyczekują wiosny i świąt. Z tej okazji należy wprawić się w sadzeniu roślin. Własnoręcznie wysiana rzeżucha na pewno pachie i smakuje lepiej niż ta ze sklepu. A frajdy przy zajęciach ogrodniczych uczniowie mieli co nie miara. teraz już moga pochwalić się rezultatami swojej pracy. Mio jest pielęgnować i przyglądac się wyrastającym roślinom.
Dzieje się w kuchcikowie
Miłośnicy kulinariów uwielbiają spotkania i wyzwania w kuchcikowie. Na kole kulinarnym poznają zasady zdrowego odżywiania, przygotowania nakryć do stołu. Niekiedy na stole królują słodkie przysmaki. Któż nie lubi babeczek, czy gofrów, Ich wypiekanie i przyozdabianie to sama przyjemość.
Najmłodsi Trójkowicze witają wiosnę
21 marca - dzień, kiedy rozpoczyna sie kalendrzowa wiosna był niecierpliwie wyczekiwany przez najmłodszych uczniów. Przygotowania ozdób, grzechotek i witek, które mają przepędzić zimę trwały już kilka dni. Kolorowa, wesoła gromadka przemaszerowała przez miasto. Wiosenny pochód był przyjmowany z życzliwością przez mieszkańców naszego miasta. To był bardzo przyjemny dzień.
TUTAJ WPISZ TEKST, KTÓRY MA BYĆ POGRUBIONY
TUTAJ WPISZ TEKST
Dzień kolorowych skarpetek
21 marca nosimy kolorowe skarpetki na znak solidarności i zwrócenia szczególnej uwagi na osoby z dodatkowym chromosomem. Obchodzimy dzisiaj bowiem Światowy Dzień Zespołu Downa. Data nie jest przypadkowa, nawiązuje do dodatkowego, trzeciego chromosomu w 21. parze, który posiadają osoby z zespołem Downa.
TUTAJ WPISZ TEKST, KTÓRY MA BYĆ POGRUBIONY
TUTAJ WPISZ TEKST
"Zwiastuny wiosny"
Powitanie wiosny w kolorze zielonym rozpoczęliśmy od rozstrzygnięcia konkursu szkolnego "Zwiastuny wiosny".
Miło nam poinformować, że nagrodzeni zostali następujący uczniowie:
Kategoria klas I-III:
I miejsce - Vanessa Konieczna 3b
II miejsce - Jagoda Zielińska 3b
III miejsce - Alan Glazik 1a
Kategoria klas IV-VI:
I miejsce - Zosia Czubak 4a
II miejsce - Amelia Frankowska 6a
III miejsce - Lena Sokołowska 5a
Kategoria klas VII-VIII:
I miejsce - Laura Skarzyńska 7a
II miejsce - Klaudia Domagalska 8a
III miejsce - Karolina Kubera 7a
Wyróżnienia:
Kalina Piekarz 2b
Alicja Sokołowska 1b
Julia Szymańska 2a
Wszystkim uczestnikom konkursu i nagrodzonym uczniom serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów !
Witamy wiosnę na sportowo
Uczniowie z klas IV - VI powitali kalendarzową wiosnę na sportowo. Najpierw uczestniczyli w grze w dwa ognie. Potem dzieci ubierały panią Wiosnę w kolorowe szatki, a całość imperzy zakoczyła sztafeta klas w bieganiu. Na pewno wiosną wszyscy chętniej będą korzystali z uroków zabaw i rozgrywek sportowych na świeżym powietrzu.
Szanowni Państwo!
Nasza szkoła uczestniczy w konkursie "Rozśpiewane, roztańczone kujawsko - pomorskie". Serdecznie DZIĘKUJEMY wszytkim tym, którzy przyczynili się do powstania naszego projektu - rodzicom, dzieciom, nauczycielom. Szczególne wyrazy podziękowania dla pana Tomasza Jarmołkiewicza za stworzenie autorskiej piosenki o naszym pięknym mieście. Przed Państwem uczniowie naszej szkoły w piosence "Najlepszy widok na Świecie". Trzymajcie za nas kciuki. !
Obejrzyjcie teledysk z piosenką o naszym mieście
Bajkowa wizyta w przedszkolu "Słoneczko"
Uczniowie z koła teatralnego przygotowali spotkanie z bajkowymi bohaterami. Krótkie historie z Czerwonym Kapturkiem, Kotem w butach, czy też Osiołkiem bardzo wciągnęły małych słuchaczy w przedszkola "Słoneczko". dzieci zapamiętały wiele zdarzeń z przygód bajkowych postaci. Bezbłędnie udzielały odpowiedzi w bajkowych konkursach. To było bardzo sympatyczne dla wszystkich spotkanie.
Co jedzą Szwajcarzy?
Na kołe języka niemieckiegoprzygotowywaliśmy raclette. Raclette to potrawa szwajcarskich pasterzy, przyrządzana z podgrzewanego pod żarem sera. Es war sehr lecker! Bardzo nam smakowało !
Dzień św. Patryka
Dzień Świętego Patryka jest jednym z najważniejszych świat w Irlandii. Tradycją obchodów dnia św. Patryka jest noszenie ubrań w kolorze zielonym. Zielony to narodowy kolor Irlandii, nawiązujący do trawiastego krajobrazu wyspy i symbolizujący koniczynę przypisywaną tradycyjnie świętemu Patrykowi. W wielu miastach Irlandczycy organizują festyny i uliczne pochody, w których dominuje właśnie zieleń. Na zajęciach języka angielskiego także uczciliśmy ten radosny i prawie wiosenny dzień. Dominowały zagadki, kolor zielony i uśmiechy.
O czym szumi las?
Uczniowie najmłodszych klas mieli okazję uczestniczyć w niezwykłej lekcji przyrody. Przygotowali ją pracownicy Nadleśnictwa Dąbrowa. Opowiadali oni, jakie zmiany zachodzą w lesie w różnych porach roku. Dzieci poznały także zwyczaje zwierząt. Bardzo ich zdziwiło, że jelenie i daniele co roku zmieniają poroże. Uczniowie rozpoznawali także tropy zwierząt. Każdy uczestnik lekcji wykonał samodzielie odcisk tropu wybranego mieszkańca lasu. Wszyscy podziękowali gościom za ogrom zaprezentowanej leśnej wiedzy. teraz czas na wycieczkę do Dąbrowy.
Światowy Tydzień Mózgu
W dniach 13-19 marca 2023r. obchodzimy Światowy Tydzień Mózgu. To międzynarodowe święto popularyzujące aktualny stan wiedzy o budowie i działaniu mózgu. Na świecie obchodzone jest od 1996 r. W Polsce po raz pierwszy zorganizowano je w roku 1999 r. W związku z powyższym również nasza szkoła włączyła się w szerzenie informacji na temat mózgu. Rozwiązywaliśmy zagadki logiczne, wykonaliśmy plakaty informacyjne, prace plastyczne, oglądaliśmy filmy, dzieliliśmy się ciekawostkami na temat tego niezwykłego narządu.
Zapraszamy do bajkowego świata
Dzisiaj nasze koło teatralne odwiedziło przedszkole „Pod Klonem” i wprowadziło dzieci w bajkowy świat. Czytaliśmy bajeczkę, bawiliśmy się i tańczyliśmy wraz z naszymi młodszymi kolegami i koleżankami.
Czytamy baśnie Braci Grimm po niemiecku. Konkurs DAHL - MARCHEN
W dniu 10.03.2023 odbyło się rozdanie dyplomów, medali oraz nagród w Konkursie językowo - plastycznym DACHL - MARCHEN.Etap szkolny: Klasy młodsze: 1 miejsce Daniel Kaczmarczyk, 2 miejsce Zyzanna Substyk, 3 miejsce Luis Mankowski, wyróżnienie Julia Andrykowska. Klasy starsze: 1 miejsce Matylda Brzezicka, 2 miejsce Karina Vashchenko, 3 miejsce Karolina Kubera, wyróżnienie Marcin Mawer. Wszystkim uczniom gratulujemy! Praca Matyldy i Daniela zostały wysłane do Warszawy - II etap konkursu. Trzymamy kciuki!!!
Mikołaj Kopernik - nasz patron
W zwiazku z 550.rocznicą urodziny Mikolaja Kopernika uczniowie klas IV - VIII przystąpilli do realizacji projektu "Mikołaj Kopernik". Najpierw w różnych źródłach wyszukiwali informacji o działalności astronoma. Wielu z uczestników projektu było zaskoczonych wszechstronnością talentów naszego patrona. Zebrane informacje uporządkowali, zaprezentowali na plakatach. Rozwiazywali zagadki dotyczące astronoma. Na pewno wiedza o Mikołaju Koperniku została poszerzona.
Pożegnanie zimy
Dzieci z klasy I a już mają dość zimowych dni. Śpiew ptaków i kwitnące bazie zapowiadają nadejście nowej pory roku. Na pożegnanie zimy dzieci stworzyły pożegnalne lapbooki.
Spotkanie z historią
Dzieci z klasy II miały okazję posłuchać opowieści o dziejach naszego miasta. Okazało się, że znają już wiele miejsc związanych z ważnymi wydarzeniami. Podczas spotkania odsłoniły się nowe tajemnice z przeszłości Świecia.
Krótki kurs rysunku
Uczniom Trójki nie brakuje wyobraźni. Na zajęciach plastyki uwalniają ją, tworząc prace w różnych technikach. Dzieci rozwijają podczas lekcji także umiejętności rysunku, kreska i cień nadawanie kształtu to zadania, z którymi próbują sobie poradzić w swoich pracach. Pierwsze kroki możemy uznać za bardzo udane.Zachód słońca , czy rysunek jabłka wskazują, że każdy ten sam temat może przedstawić inaczej. Karolina z klasy VII rysuje z zapałem postaci z baśni i filmów. Jej prace możemy ogbejrzeć na wystawie w szkolnym holu.
Uczeń z pasją
Szymon z kl. 4 to zapalony wędkarz. W ramach lekcji przyrody zaprezentował koleżankom i kolegom z klasy sprzęt wędkarski oraz opowiedział, w jaki sposób można odróżnić od siebie wybrane gatunki ryb słodkowodnych. Dziękujemy Szymonowi za bardzo ciekawą lekcję przyrody
Jak uchronić się przed chorobami zakaźnymi ?
Poznajemy objawy, rodzaje chorób zakaźnych, pasożytniczych i cywilizacyjnych oraz sposoby ich zapobiegania - stawiamy pierwsze kroki w tworzeniu lapbooków.
Inspiracji, miłości i cierpliwości z okazji Dnia Kobiet.
W roku Mikołaja Kopernika
W bieżącym roku przypada 550.rocznica urodzin astronoma. Z okazji urodzin klasa VI a wyruszyła do Torunia, aby odwiedzić miejsca, z którymi związany był w dzieciństwie. Młodzi ludzie podziwiali gotyckie zabytki Starego Miasta. Bardzo podobały się im ciche uliczki z zabytkowymi kamieniczkami. Nie zabrakło poszukiwania miejsc związanych z Mikołajem Kopernikiem. Znaleziono je nie tlko w Muzeum Kopernika, lecz także w Muzeum Okręgowym, gdzie uczestnicy zapoznali się w wystawą poświeconą dokonaniom wielkiego astronoma.
wycieczka w obiektywie p. S.Glazińskiego
Znają Świecie
W dniu 2 marca w rocznicę śmierci znanego świeckiego przewodnika i miłośnika dziejów miasta, p. Zbysława BUdzyńskiego odbył sie konkurs historyczny "O Chorągiew Zbysława Budzyńskiego". Młodzi ludzie wykazali sie wiedzą o dziejach miasta, o charakterystycznych miejscach oraz wybitnych postaciach. Uczestnicy rozwiązywali test, a następnie , oczekując na wyniki mogli obejrzeć film. Konkurs zakończyło wręczenie nagród, Naszą szkołe reprezentowali Maciej, Kuba i Dawid. Wszystkim uczestnikom składamy gratulacje,
zdjęcia: Internet
Konkurs języka angielskiego
Trzech uczniów naszej szkoły wzięło udział w powiatowym konkursie języka angielskiego "Target" odbywającym się w ILO w Świeciu. Tym razem nie udało nam się zdobyć podium, ale za to zdobyliśmy nowe doświadczenie i uczestniczyliśmy w prezentacji przygotowanej przez Kaelyn Julmeus, Amerykankę prowadzącą zajęcia z języka angielskiego na Politechnice Bydgoskiej. Na końcu czekał na nas quiz dotyczący USA .
Jeden dzień w Akademii Pana Kleksa
Czwartoklasiści z zapałem przeczytali lekturę J Brzechwy " Akademia Pana Kleksa". Kiedy już poznali wszystkie zakamarki tej fantastycznej szkoły, zapragnęli choć jeden dzień poczuc się jej uczniami. Najbardziewj wciągające okazały sie lekcje przędzenia liter i kleksografii. Zabawa była przednia. Dzieci bez trudu odgadły, kto wyprządł ozdobne literki, a także przedstwiły ciekawe interpretacje kleksów.
Co wiemy o zdrowym stylu życia?
Dzieci z klas II wiele czasu poświęcają na zdobycie wiedzy i opanowanie nawyków służących zdrowemu życiu. Uczą się jak aktywnie spędzac czas na świeżym powietrzu, spacery, gry, także na placu zabaw są bardzo przez nich lubiane. Podczas lekcji omawiają zasady prawidłowego odżywiania. Wspólne spozywają śniadanka, a także tworzą zestawy zdrowych produktów żywieniowych i te, których nie powinniśmy stosować w swoich jadłospisach.
Ile waży twój plecak?
Najmłodsi uczniowie spotkali sie z pracownikiem Sanepidu. Pani rozmawiała z dziećmi na temat zawartości szkolnych plecaków. Uczniowie ważyli siebie z plecakiem, a następnie sam plecak. Okazało się, że niektóre spośród nich są bardzo ciężkie. Dlatego też dzici zastanawiały się, czego nie przynosić do szkoły. Okazało się, że można odciążyć plecak od nadmiaru pisaków, notesów i i nnych niepotrzebnych przedmiotów. Mamy nadzieję, że dzieci będą uważniej pakowały się na kolejne szkolne dni, a plecaki nie będą tak ciężkie.
Turniej Gier Ekonomicznych
Uczniowie klasy 8 – 28 lutego 2023 r. uczestniczyli w pierwszej edycji Turnieju Gier Ekonomicznych ECONOM ONE w Zespole Szkół Ponadpodstawowych w Świeciu. Zaprezentowano również ofertę edukacyjną szkoły. Naszą szkołę reprezentowały dwie drużyny w składach: Franczek Tymoteusz, Sosnowski Jakub, Kurczewski Filip (III miejsce) i Kwaśniewska Agata, Stawarz Dawid, Zielińska Alicja (IV miejsce).Gratulujemy !!!
W tajemniczym ogrodzie
"Tajemniczy ogród" to piękna, zawsze aktualna opowieść o przyjaźni dzieci. Uczniowie klasy VI czytali lekturę i gromadzili przedmioty, które były znaczące dla bohaterów powieści F. Burnet. W skrzyneczkach znalazły się kluczyki do tajemniczego ogrodu, skakanki, rudziki i łopatki do ogrodowych prac. Prezentujący je uczniowie wyjaśniali, dlaczego wybrali te przedmioty i jaki wpływ wywarły one na losy bohaterów powieści.
Myślimy krytycznie
Podczas lekcji języka niemieckiego uczniowie zastosowali rutyne 12 pytań. Najważniejsze jest dowiedzieć się, jakie informacje są nam potrzebne i w jaki sposób je zdobyć. W klasie 8 uczniowie już zadali pytania do rozdziału "Feiertage und Feste in Deutschland" (Święta i uroczystości w Niemczech). Teraz czas na poszukiwanie odpowiedzi.
W baśniowym świecie Braci Grimm
Nauczyciel języka niemieckiego przeprowadził lekcje dotyczącą Braci Grimm. Dzieci czytają „Czerwonego Kapturka” po polsku a nauczyciel języka obcego – po niemiecku. Następnie na podstawie wybranej przez siebie bajki uczniowie zilustrowali wybrany fragment lub postacie w niej występujące. To etap szkolny ogólnopolskiego Konkursu z języka niemieckiego organizowanego przez Polskie Stowarzyszenie Nauczycieli Języka Niemieckiego Oddział Warszawa, Szkoła Podstawowa z Oddziałami Integracyjnymi nr 354 im. Adama Asnyka w Warszawie oraz Polsko – Niemiecka Szkoła Spotkań i Dialogu im. Willy’ego Brandt`a w Warszawie. Dzieci z zapałem uczestniczyły w przedsięwzięciu.
Kreatywni eksperymentatorzy
Lekcjee biologii i koła przyrodniczego są zawsze intrygujące. Na uczniów czekają wyzwania powiazania wiedzy teoretycznej z praktycznym jej wykorzystaniem. Dzieci badały gęstość substancji. Wykonały doświadczenie "Lampa ława". Młodzi ludzie wykazali się dużą pomysłowością w wykonaniu modelu budowy klatki piersiowej. Wiedzą już, jak zbudowany jest układ oddechowy i na czym polega wentylacja płuc. Poznali świat tworzyw sztucznych. A na lekcji techniki wykonali projekty z różnych rodzajów tworzyw sztucznych.
Talenciki
Szanowni Rodzice, drodzy Uczniowie i Nauczyciele, dziękujemy serdecznie za udział w akcji Lidla "Szkoły Pełne Talentów". Za zebrane punkty otrzymaliśmy gry edukacyjne i dwa mikroskopy. Na pewno uatrakcyjnią one zajęcia w naszej szkole.
Nasze Kociewie
10 lutego przypada Światowy Dzień Kociewia. Z tej okazji dzieci z klas II odwiedziły Izbę Regionalną Ziemi Świeckiej. Podczas zajęć dowiedziały się jak mówili dawni Kociewianie, jak mieszkali i co jedli. Słuchacze poznali najważiejsze miejscowości Kociewia, a na koniec uczestniczyli w konkursie układania herbu Kociewia na czas. Klasa II a zajęła III miejsce wśród uczniów Świecia w tej konkurencji. Gratulujemy!!!
Mój idol
Nauka języka angielskiego to nowe słówka, konwersacje, ale też i prace wzbogacające słownictwo i wiedzę. Tym razem czwartoklasiści przygotowali informacje o swoich ulubieńcach. Wśród idoli nie brakło piłkarzy, piosenkarek i aktorów. Dzięki prezentacji dzieci stworzyły galerię słynnych ludzi.
Tłusty czwartek
W tym dniu nikt, ani uczniowie, ani pracownicy szkoły nie liczyli kalorii. Aby uczynić zadość tradycji, dzień upłynął na zjadaniu pączków, ich rysowaniu i liczeniu. Nastroje dopisywały. Najdzielniejsi amatorzy słodkiego wypieku chwalili się, że zjedli ich aż pięć! Dziękujemy Radzie Rodziców, że umożliwiła nam słodkie świętowanie. Od jutra wracamy do zdrowego odżywiania się.
Spotkanie z Orkiestrą Dętą Świecie
We środę wszyscy uczniowie mieli okazję spotkać się z przedstawicielami Orkiestry Dętej Świecie. Goście zaprezentowali instrumenty, na których grają w orkiestrze oraz przeboje orkiestrowe. Panie z zespołu tanecznego orkiestry pięknie zatańczyły sambę. Wszyscy byli zaskoczeni różnorodnym repertuarem orkiestry. Na instrumentach dętych można zagrać najbardziej współczesne hity Jesteśmy bardzo dumni, ponieważ w świeckiej orkiestrze gra nasz kolega Tymek, występują też absolwenci Trójki: Jasmina i Przemek. Życzymy im wielu sukcesów, liczymy też, że pojawią się nowi adepci muzyki orkeistrowej. Dziękujemy za pięknyt występ!!!
Walentynki 2023
Jak zawsze 14 lutego to dzień składania wyznań sympatii, miłych życzeń i życzliwości. W Trójce królowały serduszka, uśmiechy i życzliwość. Tematyka zajęć poświęcona była dobrym relacjom i jak się okazało, nawet na matematyce można stworzyć serduszkowe motywy.
Ferie w Trójce
Najmłodsi uczniowie Trójki nie nudzili sie podczas ferii. W drugim tygodniu przerwy zimowej mogli w szkole uczestniczyć w zajęciach artystyczno - przyrodniczych i językowo - sportowych. Dzieci brały udział w wyścigach rzędów i ćwiczeniach gimnastycznych, bawiły się jezykiem angielskim z pomocą programów komputerowych, chusty animacyjnej i puzzli wzbogacały słownictwo. Mali naukowcy mogli przeprowadzić doświadczenia fizyczne, poznawali tajemnice mikroskopijnych pantofelków, a także przygotowywali modele roslin i zwierząt z masy solnej. Szkoda, że ferie trwały tak krótko !
Dmuchańce w naszej szkole
W pierwszym tygodniu ferii dzieci z przedszkoli i szkół mogły skorzystać z zabaw na dmuchańcach. Pod opieką rodziców i pracowników OKSiR świetnie się bawiły na zjeżdżalniach, zamkach i innych konstrukcjach.
Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy 2023
Jak co roku włączamy się do grania w Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.W bieżącym roku zbieramy środki niezbędne do diagnostyki i leczenia sepsy. Przygotowaliśmy kiermasz słodkości. Przysmaki zawdzięczamy utalentowanym cukiernioczo rodzicom i uczniom. Wszystkie wypieki były przepyszne!!! Szybko znajdowały nabywców, a szkolna skarbonka WOŚP zapełniała się pieniążkami. Dziękujemy wszystkim muzykom Wielkiej Orkiestry, jesteśmy wspaniali. Razem zebraliśmy 1667 zł. Brawo my!!! Bedziey grali do konca świata i jeszcze jeden dzień dłuzej
Odkrywamy tajmnice przyrody
Lekcje biologii oraz kółko przyrodnicze to dosponała okazja do poszerzania wiedzy i odkrywania tajemnic życia. Uczniowie prezentują na zajęciach swoje pasje przygotowują modele, poszukują informacji o organizmach, czy budowie komórki w róznych źródłach.
Bal karnawałowy klas starszych
Uczniowie klas IV -VIII uczestniczyli w balu przygotowanym przez Samorząd Uczniowski. Uczestnicy przybyli przebrani w piękne i pomysłowe stroje. Nie zabrakło bohaterów baśni i kreskówek. Pomiedzy tańcami odbywały się konkursy na najpiękniejsze przebranie oraz konkurs tańca przy krzesełkach. Karnawałowe szaleństwa uznajemy za udane.
Bal dzieci młodszych
Karnawał, to czas tanecznych zabaw i radości. Njamłodsi z niecierpliwością przygotowywali stroje i ozdoby. I wreszcie mieli okazję tańczyć pod opieką Pani Judyty Glazik - Roguszki. Mnóstwo pozytywnej energii, śmiechu i radości podczas konkursów i tańców sprawiło, że bal karnawałowy możemy zaliczyć do udanych.