ARCHIWUM ROKU SZKOLNEGO 2021/2022
Wiele spokoju i wytchnienia, bezpiecznych zabaw i przygód, nowych przyjaźni, doświadczeń i zachwytów nad pięknem świata na każdy wakacyjny dzień
Zakończenie Roku Szkolnego 2021/2022
24 czerwca nastał niecierpliwie wyczekiwany dzień - zakończenie nauki i początek wakacji bardzo cieszyły uczniów. Już od rana na boisku szkolnym uczniowie zbierali się w grupki, przybyli także rodzice i przyjaciele szkoły. Najpierw odbył się urczysty apel dla klas I - VII. Wszystkie dzieci otrzymały podziękowania za starania w nauce i zachowaniu. Pan Dyrektor wręczyła dyplomy i upominki najlepszym uczniom. Po apelu dzieci udały się do klas na spotkania z wychowawcami.
Najwięcej wzruszeń wywołało pożegnanie absolwentów, Uroczystość zaszczycił swoją obecnością zastępca burmistrza Pan Paweł Knapik oraz rodzice, pracownicy i przyjaciele szkoły. Nie zabrakło dobrych życzeń i podziękowan. Bardzo dumni byli Rodzice, którzy otrzymali Nagrody BUrmistrza. Wszystkim zebranym bardzo podobała się część artystyczna. Uczniowie klasy VIII pięknie recytowali teksty i śpewali piosenki. Niektórym popłynęły nawet łezki.
zapraszamy do albumu
Dzień Wędkarza
W ostatnim dniu nauki uczniowie mieli okazję przygotować się do wakacyjnego czasu. Pan Roman Witt, komendant Straży Miejskiej w Świeciu przeprowadził pogadankę na temat bezpiecznego spędzania czasu podczas wakacji. Wiele uwagi poświęcił zachowaniom na kąpieliskach. Samorząd Uczniowski przygotował zaś propozycję ciekawych nadwodnych zajęć. Młodsze dzieci poznawały tajniki bezpiecznego wędkowania. Każde z nich mogło osobiście spróbować połowu... figur geometrycznych, plastikowych rybek. Połowy dokonywały się na szkolnym korytarzu. Uczniowie świetnie się bawili, gdyż połowy wymagały wiele zręczności. Młodzi ludzie ze starszych klas mogli sprawdzić swoją wiedzę o rybach i ich łowieniu w quizie, Najlepiej wypadli wędkarze praktycy z klasy V a, Michał, Milena i Igor zajęli pierwsze miejsce. Mozemy uznać, że Trójkowicze są dobrze przygotowani do bezpiecznych i aktywnych wakacji.
Mistrz Ortografii 2022
Jak co roku uczniowie Trójki wiele uwagi poświęcili rozwijaniu umiejętnosci poprawnej pisowni. Podczas lekcji pilnie ćwiczyli zapisywanie wyrazów z trudnościami ortograficznymi , uczestniczyli w quizach ortograficznych, rozwiązywali rebusy, budowali własne wypowiedzi. Koneic roku to najlepszy czas na sprawdzenie własnych osięgnięć. Wszyscy uczniowie klas IV- VIII wzięli udział w szkolnym dyktandzie. Do finału zakwalifikowało się 13 piszących. Najlepsi uzyskali tytuł Mistrza Ortografii. Do grona laureatów należą: Dawid klasy VII, Wiktoria z klasy IV i Emilka z klasy VIII. Wszystkim uczestnikom wspólnej nauki i konkursu gratulujemy i cieszymy się, że poprawna ortografia jest dla nich ważna.
Na gdańskim szlaku
Uroki Gdańska odkrywali modzi ludzie z klasy siódmej. Zaczęli oni poznawanie miasta od szlaku wolności. Odwiedzili pomnik stoczniowców oraz historyczną bramę stoczni. Potem przemieścili się w stronę Starego Miasta. Tu podziwiali malowniczą zabudowę nad kanałem Raduni, odwiedzili pomnik znamienitego atsronoma Jana Heweliusza. Kolejnym punktem wyprawy stało się nowoczesne Muzeum Bursztynu. Wszystkim podobała się rozświetlona ekspozycja. Na Starym Mieście nie mogło zabraknąć spotkania z Neptunem oraz spaceru po nabrzeżu Motławy. Uczestnicy byli zachwyceni urodą miata wolności.
Muzyczny Dzień Dziecka 2022
Dla dzieci 1 czerwca to zawsze czas wielu przyjemności i emocji. Jego obchody w Trójce dostarczyły wszystkim uczestnikom wielu wrażeń. przygotowania zaczęły się wcześniej, gdyż SU ustalił, że wydarzenia w tym dniu będą miały muzyczny charakter. kalsy miały przygotować występ muzyczny- taniec i piosenkę, a szkolni muzycy mogli pochwalić się swoimi umiejętnościami. Prezentacje zaczęły się od występu najmłodszych dzieci z klasy przygotowawczej, które zaśpiewały wzruszająco piosenkę "Czerwona kalina". Potem pozostałe klasy przedstawiały swoje utwory, nie brakło rytmów tropikalnych i raapu, dzieci bawiły się też pry szantach. Całość pokazów uwieńczyły wspólne tańce "Chokolate" i "Kaczuszki". Wszyscy świetnie się bawili. Na sam koniec rozdane zostały nagrody za pracę w projekcie " Mikołaj Kopernik" . Po zakończeniu części oficjalnej każdy uczeń miał okazję uczestniczyć w zabawach z dziciństwa nauczycieli. W ruch poszły skakanki i gumy, pojawił się chłopek i skoki przez linkę. Śmiechu było co nie miara. To był wspaniały dzień. Wszystkim życzymy, aby kazdego dnia odnajdywali w sobie dziecięca energię i optymizm.
Pszczeli dzień w Trójce
"Pracowity jak pszczółka"- to porównanie jak najbardziej uzasadnione, dzielny owad stał się bohaterem przysłów, bajek i piosenek. Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 3 postanowili wykorzystać 20 maja - Światowy Dzień Pszczoły do bliższego zapoznania się z powodami sławy niepozornych, lecz uroczych pszczół..
Plan działań przygotował samorząd uczniowski. Młodzi ludzie tworzyli plakaty i plastyczne wizerunki najsłynniejszej pszczoły - filmowej gwiazdy Mai. Zaprosili na spotkania z kolegami pszczelarzy - rodziców. Niesamowitymi opowieściami o zwyczajach pszczelich rodzin, tym co jedzą pszczoły, gdzie zdobywają nektar i pyłek zaintrygowali słuchaczy. . Dzięki nim młodzi ludzie mogli poznać wnętrze ula, spróbować pszczelich wyrobów, a także przymierzyć strój używany podczas przebywania w ulu. Bez pszczół nie byłoby przecież owoców, drzewa nie mogłyby się rozmnażać, a my pewnie nie mielibyśmy pod dostatkiem żywności. Uczniowie dowiedzieli się też, jakie warunki należy zapewnić pszczołom, aby mogły zapylać rośliny i wytwarzać miodek. Na pewno nadmiar środków chemicznych i zanieczyszczenia nie służą tym pracowitym owadom, za to sprzyja różnorodność roślin kwitnących i troskliwa opieka ludzi. Szkolni adepci pszczelarstwa przygotowali prezentacje z wiadomościami o pszczelich obyczajach dla najmłodszych. Dzieci przebrały się w stroje o pszczelich barwach, mogły pomalować twarze w owadzie motywy. Podczas długiej przerwy odbył się pszczeli happening, dzieci wraz z nauczycielami wzięli udział w tańczeniu i śpiewaniu pszczelich utworów, królowała oczywiście "Pszczółka Maja". Był to dzień pełen słonecznych uśmiechów, nauki i dobrej zabawy. Uczniowie Trójki już wiedzą, że pszczoła, choć mała decyduje nie tylko o miodku, ale też o naszej przyszłości.
Z okazji Dnia Dziecka życzymy wszystkim Dzieciom pokoju, radości z odkrywania świata, wspaniałych przyjaźni, pasji i odwagi w mierzeniu się z wyzwaniami.
Projekt "Mikołaj Kopernik"
W drugim półroczu społeczność Trójki realizowała projekt dotyczący poznania dokonań naszego patrona- Mikołaja Kopernika. W tym czasie powstawały dzięki aktywności i umiejętnościom współppracy uczniów naszej szkoły makiety Układu Słonecznego, instumentów astronomicznych oraz pojazdów kosmicznych. Młodsi uczniowie przygotowywali prace plastyczne, starsi zaś prezentacje multimedialne. Całość zadań twórczo - badawczych podsumowała wystawa prac i quiz, w którym wzięli udział reprezentanci poszczególnych klas. Gratulujemy wszystkim uczniom i opiekunom niezwykłłych efektów. Na pewno kroczymy szlakiem naszego patrona.
Kiermasz słodkości w szczytnym celu
Uczniowie naszej szkoły postanowili pomóc Ukrainie. Dlatego 30 maja koło wolonatriatu przygotowało kiermasz słodkości. Dzieci z każdej z klas przygotowały wypieki i desery. Pieniążki uzyskane ze sprzedaży zostaną przekazane na pomoc Ukrainie. Serdecznie dziękujemy Uczniom i Rodzicom za pomoc w przeprowadzeniu przedsięwzięcia. Jesteście wspanial!!!Razem na pomoc dzieciom w Ukrainie przekażemy 840 zł.
Egzamin Ósmoklasistów 2022
W dniach 24-26 maja 2022 r. odbywają sie egzaminy uczniów klas VIII. To podsumowanie i sprawdzenie własnych możliwości z całego okresu nauki. Nie był on dla młodych ludzi łatwy, prawie dwa lata uczyli się oni zdalnie. Ostatnia klasa, to czas powtórek i utrwalanie umiejętności i wiadomości. Mamy nadzieję, że nasi uczniowie, choć z lekką, moblizującą tremą odważnie przystąpią do rozwiązania zadań w testach. Jako pierwszy będą pisali egzamin z języka polskiego. Uczniowie wcześniej zastanawiali się, na tekstach jakich lektur będzie opierał się arkusz. "Zemsta" Aleksandra Fredry nie stanowiła specjalnego zaskoczenia. Młodzi ludzie dobrze wykorzystali czas pracy, wychodzili po egzaminie uśmiechnięci. Mamy nadzieję, że kolejne egzamnacyjne dni przyniosą równie pozytywne wrażenia. POWODZENIA!!!
Pszczeli dzień w Trójce
"Pracowity jak pszczółka"- to porównanie jak najbardziej uzasadnione, dzielny owad stał się bohaterem przysłów, bajek i piosenek. Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 3 postanowili wykorzystać 20 maja - Światowy Dzień Pszczoły do bliższego zapoznania się z powodami sławy niepozornych, lecz uroczych pszczół..
Plan działań przygotował samorząd uczniowski. Młodzi ludzie tworzyli plakaty i plastyczne wizerunki najsłynniejszej pszczoły - filmowej gwiazdy Mai. Zaprosili na spotkania z kolegami pszczelarzy - rodziców. Niesamowitymi opowieściami o zwyczajach pszczelich rodzin, tym co jedzą pszczoły, gdzie zdobywają nektar i pyłek zaintrygowali słuchaczy. . Dzięki nim młodzi ludzie mogli poznać wnętrze ula, spróbować pszczelich wyrobów, a także przymierzyć strój używany podczas przebywania w ulu. Bez pszczół nie byłoby przecież owoców, drzewa nie mogłyby się rozmnażać, a my pewnie nie mielibyśmy pod dostatkiem żywności. Uczniowie dowiedzieli się też, jakie warunki należy zapewnić pszczołom, aby mogły zapylać rośliny i wytwarzać miodek. Na pewno nadmiar środków chemicznych i zanieczyszczenia nie służą tym pracowitym owadom, za to sprzyja różnorodność roślin kwitnących i troskliwa opieka ludzi. Szkolni adepci pszczelarstwa przygotowali prezentacje z wiadomościami o pszczelich obyczajach dla najmłodszych. Dzieci przebrały się w stroje o pszczelich barwach, mogły pomalować twarze w owadzie motywy. Podczas długiej przerwy odbył się pszczeli happening, dzieci wraz z nauczycielami wzięli udział w tańczeniu i śpiewaniu pszczelich utworów, królowała oczywiście "Pszczółka Maja". Był to dzień pełen słonecznych uśmiechów, nauki i dobrej zabawy. Uczniowie Trójki już wiedzą, że pszczoła, choć mała decyduje nie tylko o miodku, ale też o naszej przyszłości.
Znają historię Świecia
Reprezentacja naszej Trójki w składzie: Kuba, Oskar i Dawid z VII a uczestniczyła w Konkursie Historycznym o Chorągiew Zbysława Budzyńskiego. To cykliczny konkurs wiedzy o dziejach naszego miasta. Chłopcy z naszej szkoły poprawnie rozpoznawali ważne postaci historyczne z dziejów, miejsca, gdzie ukryte są herby Świecia oraz fakty z przeszłości. Wszyscy zaprezentowali się bardzo pozytywnie. Kuba zajął w rywalizacji V miejsce. Gratulujemy wiedzy i sukcesu :) :)
Wyprawa do miasta wolności - V a w Gdańsku
Wiosna to czas wycieczek klasowych.Uczniowie klasy V a wyruszyli pociagiem, aby zwiedzić miasto wolności - Gdańsk. Spotkanie z historią miasta rozpoczęli stoczni gdańskiej i pomnika stoczniowców. Wszystkim bardzo podobała się wizyta w nowocześnie zaaranżowanym muzeum bursztynu. Nawiększe wrażenie zrobiła wędrówka ulicami Starego Miasta, bogactwo ornamentów, nabrzeże Motławy zachwycały. Podobały się także gdańskie lwy, młodzi podróżnicy odkrywali je na budynkach, fontannach i w urokliwych zaułkach miasta.
Integrujemy się
Po długim pandemicnym czasie dzieci są spragnione kontaktówmiedzy sobą . Proponują wiele przedsięwzięć: wspólna zabawę, wyjścia na lody, wspólne popołudniowe spotkania w szkole, a niekiedy noce w szkole. Takie przyjemności bardzo podobały się w klasach IV i V . Gry, zabawy, zajęcia sportowe i wspólne gotowanie sprawiły wiele radosci uczestnikom.
Nasza Ziemia
Pośród codziennych wyzwań nie zapominamy o najważniejszym, czyli o naszej planecie. Nauczyliśmy się jak oszcżędaac wodę, jak sadzić rośliny. A z okazji Dnia Ziemi przygotowaliśmy wystawę o ochronie zasobów planety oraz posprzątaliśmy okolice szkoły. Segregowanie odpadów i ograniczenie ich wytwarzania to najwazniejsze nasze zadania.
Doskonalimy umiętności, rozwijamy wyobraźnię
Nauka to dla nas przygoda. Każda lekcja to odkrywanie nowej wiedzy, ale takze tworzenie własnych pomysłów. Czemu nie przedstawić tajemniczej krainy Narnii albo nie zajmować się jak artyści abstrakcją przestrzenną? Można też stworzyć własny tajmniczy ogród w słoiku. Warto też zaproponować społeczności lokalnej przeprowadzenie akcji społecznej w ważych dla obywateli sprawach. Tworzenie, propozycje rowiązania problemów są najczęstszymi przedsięwzięciami uczniów. Wszystkie zadania można rozwiązać pracując w grupie.
Wiemy wszystko o świętach majowych
Początek maja, to nie tylko majówka i chwile wypoczynku na łonie natury. Dla wszystkich trójkowiczów to przede wszystkim ważne święta, Przez cały tydzień zdobywali oni wiadomości o Konstytucji 3 maja oraz dlaczego znajomość obecnie obowiazującej Konstytucji jest ważna dla każdego Polaka. Najmłodsi przypomnieli wiadomości o barwach narodowych. 3 maja przedstawiciele społeczności szkolnej wzięli udział w uroczystościach miejsko- gminnych.
Ćwiczymy z Otylią Jędrzejczak
Aktywność fizyczna jest konieczna dla zachowania spawności oraz właściwego rozwoju. Jej promowaniem wśród młodziezy zajmuje się mistrzyni olimpijska w pływaniu Otylia Jędrzejczak. Jej fundacja dzięki wsparciu władz gminy przprowadziła wśrów uczennixc klas VII i VIII zajęcia ruchowe. Dzięwczęta wraz z mistrzyniami sportu wykonały trening, który okazał się łatwy i przyjemy, a do tego poprawił nastrój wszytskim uczestniczkom. Mamy nadzieję, że to wstęp do dalszej aktywnosci fizycznej.
A nocą w szkole...
Warto ze sobą spędzać czas.Takie przekonanie mają ósmoklasiści, którzy wkrótce staną się absolwentami. Wspólnie z wychowawcą postanowili oni spędzić noc w szkole. Pośród zaplanowanych atrakcji były rogrywki sportowe, wspólne oglądanie filmów i wyprawa do Mc Donaldsa. Najprzyjemniejsze jednak były rozmowy, szkolne wspomnienia, przedstawianie planów na przyszłość i zwyczajne uczniowskie problemy. Zintegrowani, zmęczeni i zadowoleni powędrowali o świcie do domów.
Uczymy się poprzez działanie
Projekt jest świetną metodą pozwalającą na zdobywanie wiedzy, ale też działanie i tworzenie. Wymaga od nas także umiejętności współdzałania. Dzięki niemu rozwijamy wyobraźnię, poszukujemy wiedzy i nietypowych rozwiązań. Sama praca przynosi wiele frajdy, niespodzianek,a efekty budują poczucie satysfakcji. Wszyscy uczniowie Trójki realizują projekt "Kopernik ", którego prezentacja odbedzie się 1 czerwca. W ramach projektów uczniowie wykonali już instrumenty perkusyjne, przedstawiali Narnię i jej problemy oraz mieszkańców.
Drzwi Otwarte 2022
Wracamy do tradycji orgaizowania Drzwi Otwartych. W ich trakcie zparaszamy do Trójki dzieci z okolicznych przedszkoli. Starsi koledzy przedstawili program ekologiczny o wiośnie i dbaniu o środowisko. Nasi goście wykazali się wiedzą dotyczącą zwiastunów wiosny i segregacji odpadów. Potem przyszedł czas na zwiedzanie szkoły. Dzieciom bardzo podobały się sale lekcyjne, ciekawe zajęcia najmłodszych uczniów. Entuzjazm wzbudziła świetlica i sala komputerowa. Po południu zapraszamy dzieci wraz z rodzicami. Naprawdę warto odwiedzić Trójkę, poznać ją i ropocząć w niej naukę.
Gotowi na święta
Powitaliśmy wiosnę, teraz z niecierpliwością wyczekujemy Świąt Wielkanocnych. Przygotowujemy się, dbamy o tradycje. W piatek rozstrzygnięty został konkurs szkolny na najpiękniejszą palmę wielkanocną. Pomysłów, kolorowych ozdób nie brakowało. Każda z palm zachwycała. Dzieci z młodszych klas podjeły pracę nad projektowaniem kartek świątecznych. Jesteśmy pewni, że sprawią adresatom wielką radość. Pierwszoklasiści zaś przygotowali piękne, wiosenne lapbooki, które powiazały święta z odradzaniem się przyrody.
Dzisiaj w naszej szkole gościł robot - Emys
EMYS to społeczny robot edukacyjny uczący języka angielskiego z wykorzystaniem najefektywniejszych technik nauczania języków obcych, m.in. imersja językowa, OPOL, zabawy ruchowe TPR, nauczanie zintegrowane CLIL, mnemotechnika i interakcja. Robot EMYS okazuje ludzkie emocje, budując z dziećmi niepowtarzalną więź i chęć nauki . Angażuje wiele zmysłów, mówi z perfekcyjnym brytyjskim akcentem, a co najważniejsze dla szkoły publicznej - zapewnia kompleksową realizację podstawy programowej.
Emys pojawił się na zajęciach dzięki życzliwości Pani Moniki Wołowicz z Edu Leo w Świeciu.
Siejemy, sadzimy, czekamy na plony
Wiosna to świetny czas na ogrodnicze zabawy. W warunkach szkolnych zaczynamy sezon ogrodniczy nieco wcześniej. Dzieci z klas młodszych posiały rzeżuchę i fasolę. Wytrwały w czasie pielęgnacji i już mogą cieszyć się sukcesami. Fasola urosła, pierwsze pędy pną sie do góry, a i rzeżucha pięknie się zieleni. W klasie widać już wiosenną zieleń .
Nuda obca uczniom Trójki
Wiele lekcji i szkolnych aktywności to niespodzianki dla uczniów. Podczas ich trwania można sie dowiedzieć, dlaczego woda jest najważniejsza dla wszytskich ludzi. W Światowym Dniu Wody powstają plakaty i przeprowadzane są eksperymenty związane z jej własciwościami. Można także utrwalić wiadomości z historii średniowiecza podczas wycieczki do gotyckiego miasta Chełmna, Myślenie logiczne najmłodsi rozwijają podczas dnia z planszówkami. A zjawiska przyrodnicze związane z wiosną zaprezentować na plakatach. Jesteśmy pewni, że świat jest łatwiejszy do poznania, jeśli wiedzę teoretyczną można połączyć z działaniem. Gratulujemy wszytskim uczniom zaangażowania i ciekawych pomysłów.
Witamy wiosnę !!!
Trójkowicze bardzo wyczekują długich, słonecznych dni wypełnionych śpiewem ptaków. Na wielu zajęciach motywem przewodnim była wiosna. Podczas zajęć dzieci wykonały powitalne ozdoby oraz tradydyjną marzannę. Dzisiaj, tj. 21 marca zaczyna się kalendarzowa wiosna. Od rana uczniowie mierzyli się z wyzwaniami. Pierwsze polegało na kolorowym wiosennym stroju. Szczególnie młodsi trójkowicze wykazali się wielką inwencją. Drgie zadanie polegało na tym, aby przynieść szkolne przybory nie w plecaku. Pomysły były różne: walizki, koszyki i szuflady, okazały się bardzo użyteczne. Młodsze dzieci wyruszyły w miasto obwieścić mieszkańcom z nadejście wiosny. Kolorowe transparenty, trąbki i okrzyki zwiastowały nową porę roku. Ten dzień przyniósł wiele wrażeń.
Dzień wsparcia dla osób z zespołem Downa
Wszyscy jesteśmy inni, niepowtarzalni. Mamy te same prawa, chętnie uczestniczymy w życiu społecznym. Dzisiaj wspieramy ludzi cierpiących z powodu niewłaściwej liczbu chromosomów, ta odmienność skutkuje występowaniem zespołu Downa. I chociaż ludzie dotknęci tą chorobą inaczej pojmują świat, to jesteśmy im wdzięczni za to właśnie inne spojrzenie, wielką wrażliwość i ufność, z którą podchodzą do życia. 21 marca obchodzimy dzień wsparcia dla osób z zespołem Downa. Z tej okazji zakładamy różne skarpetki. Świat staje się bardziej kolorowy i optymistyczny pomimo niewesołych zdarzeń.
Witajcie!!!
W poniedziałek powitaliśmy nowych uczniów naszej szkoły. Razem z nami będą się uczyć Jarena, Katia i Oleg, Bardzo się cieszymy i życzymy samych dobrych, spokojnych dni. Powodzenia, jesteśmy z Wami !!!
Nauka jest przygodą
Nauka to nie tylko pilne studiowanie podręczników. Uczymy się także poprzez doświadczanie i współpracę. Kazda okazja jest dobra, aby pogłębić wiedzę i umiejętności. Na języku angielskim - Dzień św. Patryka, więc tworzymy labbooki. Powitanie wiosny- czytamy wiersze wiosenne, a Marzanna gotowa już jest do kąpieli. Poznajemy budowę i funkcjonowanie mózgu i dowiadujemy się jak dbać o jego sprawne funkcjonowanie. Basen to okazja do nauczenia się wszystkich stylów pływania. A na kółku rękodzieła możemy nauczyć się jak wykorzystać materiały z recyklingu do celów praktycznych. Okazji do pracy i nauki jest wiele, każdy moze rozwinąć swoje talenty.
TUTAJ WPISZ TEKST, KTÓRY MA BYĆ POGRUBIONY
TUTAJ WPISZ TEKST
Tydzień mózgu
W ciągu tego czasu zgłębialiśmy tajniki tego niezwykłego narządu. Wykonywaliśmy modele jego budowy, rysunki i kolorowanki. Rozwiązywaliśmy zagadki logiczne. Dowiedzieliśmy się, jak dbać o higienę pracy umysłowej. Mózg i jego moc zadziwia każdego.
Święto Liczby PI
14 marca to Dzień Liczby Pi, a także święto matematyki - królowej nauk. Z tej okazji cały tydzień będzie matematyczny. Uczniowie zaczęli swoją pracę od plakatów matematycznych, których bohaterka stała się PI. Na lekcjach matematyki rozwiązywali łamigłówki i rebusy. Młodzi ludzie wykonali takze wspólna fotografię tworząc najwazniejszą z liczb. We środę odbył sie konkurs na mistrza liczby PI. Tomek Mawer z klasy VI wymienił poprawnie 25 cyfr po przecinku, zaś Wiktoria Kufel z IV a poprawnie przedstawiła 24 cyfry po przecinku. Mistrzom gratulujemy pamięci i koncentracji. We czwartek trójkowiczów czekają jeszcze zmagania w konkursie "Kangur".
Poznajmy Europę :) :) Tym razem wyprawa do słodkiej Wielkiej Brytanii
Z okazji Dnia Kobiet życzymy wszystkim Dziewczętom i Kobietom życzymy pokoju i spokoju, aby wszyscy ludzie mieli okazję do uśmiechu i radości.
W klasach chopcy przygotowali mnóstwo niespodzianek dla swoich koleżanek Chłopcy z Samorządu Uczniowskiego złożyli Paniom i Koleżankom zyczenia spełnienia marzeń oraz wielu radości. W najmłodszych klasach wybierano najsympatyczniejszą koleżankę, były konkursy, słodki poczęstunej i "100 lat" wyśpiewane przez chłopców. Dziękujemy Wam za miły dzień.
Tłusty czwartek
Tłusty czawartek, to pyszna karnawałowa tradycja. Z tej okazji na ejden dzień porzucilismy wszelkie diety i zajęliśmy się zjadaniem pączków i pączusiów. Obowiązywały różne wersje, ale najpyszniejsze były te z prawdziwą konfiturą i wysmażane na głebokim tłuszczu. Cała społeczność Trójki dziękuję Radzie Rodziców za słodką, pączkową niespodziankę.
Bal uczniów klas I - III
Także najmłodsi mieli okazję karnawałowo bawić się. We wszystkich młodszych klasach odbywały się tańce i konkursy. Dzieci zadbały także o poczęstunej i poączki w czwartkowe przedpołudnie,
Niech żyje bal!!!
Karnawał ma swoje prawa. Tuż po powrocie do szkoły zarówno najmłodsi uczniowie, jak i ci starsi przystapili pilnie do nauki. Jednak i na zabawę także znalazł się czas w szkole. Po południu odbył się bal dla dzieci z klas IV i V. Uczestnicy przygotowali poczęstunek, stroje i konkursy. Tańce zapewniły moc energii, a konkursy wiele emocji. Teraz wszyscy możemy przygotować się do tłustego czwartku, aby tradycjom karnawałowym stało się zadość.
Dzień Języka Ojczystego 2022
Komunikowanie się ludzi jest podstawą porozumienia i pokoju. Dlatego ważne jest, aby "język gietki powiedział wszystko, co pomyśli głowa". Jezyki ojczyste są skarbem cywilizacji i wymagają troski. Od 1999 roku UNESCO ustanowiła Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego. Z tej okazji uczniowie poszukiwali sposobów dbania o język ojczysty, uczestniczyli w zabawach językowych, sprawdzali prawdy życiowe zawarte w przysłowiach. W ciagu cąłego tygodnia czeka trójkowiczów jeszcze wiele językowych wyzwań. Już teraz młodzi ludzie starają jak najpiekniej mówić i pisać, to wyraz ich troski o język ojczysty.
Najmłodsi uczniowie brali udział w konkursach, ortograficznym i kaligraficznym. Możemy pochwalić się, że mamy Klasowych Mistrzów Ortografii i Mistrzów Pięknego Pisania. Nasi wyróżnieni Mistrzowie to :Lena Żytelewska, kl. III a, Katarzyna Starsza, kl. II b,Alicja Demska, kl. II a, Kalina Talaśka, kl. III b, Julia Andrykowska, kl. I a, Olaf Bednarek, kl. I b, Pozostali uczniowie otrzymali słodką niespodziankę za starania. Kto wie, może ktoś z nich stanie w przyszłym roku na podium?
Uczymy się, doświadczamy, eksperymantujemy
Tójkowicze aktywnie uczestniczą w poznawaniu świata. Zakres zainteresowań jest bardzo szeroki. Jak zmienia się zimowy świat? Jak stworzyć łańcuch DNA? Dlaczego cukier nie służy zdrowiu człowieka? Poszukują na te pytania twórczych odpowiedzi. czasmai odwiedzają tajemniczy świat kotów, a innym razem uczestniczą w kinowych przygodach Mikołajka. W Trójce mali odkrywcy nigdy się nie nudzą.
Walentynki 2022
Z okazji tego sympatycznego święta wielu Trójkowiczów ubrało się w czerwone stroje. Oczekiwali oni pięknych listów i życliwych życzeń . Nikt się nie zawiódł. Całe klasy i pojedynczy uczniowie otrzymywali serdeczne życzenia przyjaźni, miłości i uśmiechu. To był przesympatyczny, pełen pozytywnych emocji dzień!
Już po feriach !!!
Wypoczęci, uśmiechnięci wracamy do nauki. Literki nas inspirują. :) :)
Odebraliśmy certyfikaty
Dbanie o środowisko jest ważne. jak to robić uczyli się uczestnicy programu pod patronatem Ministerstwa Rolnictwa i ochrony Środowiska EKOEKOEKSPERYMANTARIUM .Dzieci z klas IV w jego ramach uczyły się o znaczeniu drzew i lasów dla środowiska, dlaczego ważne jest segeregowanie śmieci i dlaczego dymy z kominów nie wróżą Ziemi i ludziom nic dobrego. Jesteśy pewni, ze rosną pokolenia ludzi o większej świadomości ekologicznej.
Ferie, ferie...
Drodzy Uczniowie, życzymy Wam odpoczynku i wytchnienia podczas zimoych ferii. Pamiętajcie o zchowaniu zasad bezpieczeństwa. Zachęcamy też do aktywności sportowej i korzystania z propozycji przygotowanych przez OKSiR.
Z okazji Dnia Babci i Dziadka wnuczęta składają życzenia zdrowia, pogody ducha i pomyślności Dziękujemy, że jesteście
Niech Wigilia i Święta Bożego Narodzenia upłyną spokojnie i radośnie, aby był to czas bliskości i miłości między wszystkimi ludźmi. Niech marzenia zmieniają się w rzeczywistość,a sukcesy przerastają oczekiwania. Wszystkim wiele zdrowia i uśmiechów
życzy społeczność Szkoły Podstawowej nr 3
Magia Świąt Bożego Narodzenia
W piątek, 17 grudnia odbyły się ostatnie lekcje w szkole. Ostatni tydzień przed świętami dzieci będą uczyły sie zdalnie. Te wspólne grudniowe chwile stały się okazją do wspólnego świątecznego spędzenia czasu. W klasach odbywłay się spotkania świateczne ze śpiewaniem kolęd i wręczaniem upominków. Nasze koleżanki i kolega zaangażowani w działalność orkiestry dętej przygotowali dla społeczności uczniowskiej koncert kolęd. Najważniejszym wydarzeniem tego dnia był występ przygotowany przez koło teatralne. Wzruszył on i zachwycił małych i starszych widzów.Życzenia zdrowia i pięknych, nastrojowych Świąt wszystkim uczniom i pracownikom szkoły złożyła także p. dyrektor Wioletta Kufel.
Uczymy się aktywnie
Pomysłów na poznawanie świata naprawdę nie brakuje Trójkowiczom, Można przeprowadzić eksperyment z wyodrębnieniem DNA cebuli albo określić, jakie znaczenie mają witaminy dla zdrowia ludzi. Niektóre klasy bawią się w projektantów wnętrz. Najmłodsi zaprzyjaźniają się ze szkolną biblioteką. W ramach projektu europejskiego pierwszoklasiści poznają kraje Europy. A na zimowy czas należy przygotować tłuszczowe kule dla ptaków.
Kocha? Lubi? Szanuje?...
Kogo czeka ogromna fortuna? Kto będzie miał przyjemne życie? Jak będzie miał na imię przyszły mąż, a jak przyszła żona? Odpowiedzi na te pytania szukali dziś uczniowie u naszych szkolnych Wróżbitów z VI a. To oni przygotowali wróżby andrzejkowe. Każdy chętny poznania przyszłości mógł skorzystać z okazji. Uczniowie z szóstej klasy doskonale sprawdzili się w roli przepowiadaczy. Zazwyczaj przedstawiali optymistyczną wersję przyszłości. Bawiły się andrzejkowo również maluchy. Poprzebierane w stroje wróżek i czarodziejek wyczarowywały piękną przyszłość. Dziękujemy wszystkim za świetna zabawę :) :)
Łączą nas misie
W Światowym Dniu Pluszowego Misia ulubione pluszaki spędzały cały dzień z nami, grzecznie siedziały w ławeczkach. Podczas wielu lekcji motywem przewodnim były misiaczki. Matematyczny miś, Kubus Puchatek, a może Miś Paddington? Podczas długiej przerwy wybrany został największy i najmniejszy pluszak oraz najpiękniej ubrany. Wszyscy właściciele misiów -naj zostali nagrodzeni dyplomami oraz słodkimi koralami z cukierków. Był to bardzo miły, pełen uśmiechów dzień. misie naprawdę łączą ludzi.
Szanowni Państwo Dyrektorzy, w imieniu Ministra Edukacji i Nauki Przemysława Czarnka serdecznie dziękuję za udział w akcji „Szkoła do hymnu”. Miło mi poinformować, że w tegorocznej inicjatywie wzięło udział blisko 21 tys. przedszkoli, szkół i placówek oświatowych z kraju oraz ponad 260 placówek polonijnych z całego świata. Cieszymy się, że 10 listopada o godz. 11:11 byli Państwo z nami! |
Rozwiązujemy konflikty
"Czy wiem jak rozwiązać konflikt? Czy wiem co zrobić ze złością,, która mi wówczas towarzyszy? " Odpowiedzi na te pytania nasi uczniowie z klas I-III znaleźli podczas warsztatów, które odbyły się w dniach 15-16.11. w naszej szkole. Prowadząca warsztaty, Pani Emilia Trzcińska, starała się wskazać uczniom jakie zachowania pomogą w sytuacji konfliktu. Uczniowie podczas zabawy uczyli się jak rozwiązać dany problem oraz w jaki sposób dogadać się z drugą osobą!
W świecie owadów, płazów i gadów
Czy trzeba bać się pająków i jakie dziwne zwyczaje mają modliszki oraz jak zmienia swoje kolory zestresowany kamelon? Tego wszytskiego dowiedzieli się uczniowie podczas warsztatów przyrodniczych. Obawy przed dziwnymi z wyglądu zwierzetami zmalały, a niektórzy nawet zastanawiają się nad hodowlą patyczaków.
Jesteśmy życzliwi
Z okazji Dnia Życzliwości postanowiliśmy być życzliwi i uśmiechnięci każdego dnia. Napisaliśmy kartki i listy do ulubionych osób. Świat pięknieje, kiedy się uśmiechamy.
Znamy swoje prawa!
20 listopada obchodzimy Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka. Z tej okazji uczniowie rozmawiali o swoich prawach. Za najważniejsze uznali prawo do życia bez przemocy, prawo do swobody wypowiedzi oraz do edukacji. Stworzyli też prace promujace ideę praw dziecka.
Niepozorne, niezwykłe...
Mikroorganizmy towrzą niezwykły, sniedostępny dla nas świat. Małym bohaterem zajęć kółka biologicznego stał się pantofelek. Najpierw dzieci przygotowały preparaty, obserwowały je przez mikroskop i sporządzały rysunki tego niezwyłkego orgaizmu.
Na wyprawę z bohaterem lektury
Dzieci z klasy trzeciej poznawały lekturę "O psie,, który jeździł koleją" . Po poznaniu historii niezwykłego pieska, przyszedł czas na poznawanie kraju, po którym podróżował . Dzieci realizowały projekt, pozwalający na utrwalenie wiadomości o dzielnym bohaterze i jego podróży.
Latarnie św. Marcina
Na kólku języka niemieckiego dzieci poznają tradycje społeczenstw posługujacych sie tym językiem . Dzień św. Marcina, to czas rdości i życzliwości związany ze św. Marcinem z Tours, który był patronem dzieci, biednych i żołnierzy. W Niemczech i Austrii odbwają sie w dniu jego imienin uroczyste pochoody, zjada się specjalnie przyrządzane na ten dzień słodycze. W Polsce święto to jest ważne w Poznaniu, gdzie szczególna popularnością cieszą sie słodkie rogaliki. Dzieci uczęszczające na kółko najpierw poznały tradycje tego święta. A potem przystapiły do wykonania latatenek.
Ekoaktywni
Trzecioklasiści ze wszystkich szkół Świecia oraz władze miasta brali udział w evencie pt. "Ekoatywni" zorganizowanym przez Fundację Aktywnego Rozwoju Skowrońska-Fularczyk-Malinowski. Imprezę prowadził p.Hubert Malinowski przy wsparciu mistrzyń sportu Magdaleny Fularczyk-Kozłowskiej i Katarzyny Skowrońskiej. Ruch to zdrowie. Dziękuję za wspaniałe chwile zabawy i rywaliczacji.
Młodzież i dzieci z Trójki brały udział w uroczystościach miejskich z okazji Święta Niepodległości.
Bo wolność jest najważniejsza....
Dzieci i młodzież z Trójki godnie uczciły rocznicę odzyskania niepodległości. Przedstawiali propozycje, jak dbać o wolność, poznawali ciekawe miejsca w Polsce oraz literaturę jej poświęconą. Na zajęciach śpiewali pieśni z czasów walk o niepodlegość, przygotowywali biało - czerwone kotyliony, a także życzenia dla Ojczyzny. 10 listopada koło teatralne najmłodszych uczniów przestawiło piękną insceniachę o trudnych losach Polaków i radosnym czasie odzyskania wolności. Dokładnie o 11.11 wszystkie klasy przystąpiły do akcji "Szkoła do hymnu" W całej szkole rozbrzmiewał "Mazurek Dąbroweskiego". Jutro delegacja uczniów i nauczycieli weźmie udział w miejskich obchodach Święta Niepodległości.
Dzień Postaci z Bajek
5 listopada przypada bajkowe święto. Kubuś Puchatek, księżniczki i rycerze mogli brać udział w lekcjach. W młodszych klasach były to lekcje o tematyce baśniowej. Dzieci naprawdę dobrze znały historie Czerwonego Kapturka i Królewny Śnieżki. Baśnie zawsze uczą i wzruszają. To był bardzo kolorowy i piękny dzień.
Konkurs Historyczny o chorągiew Zbysława Budzyńskiego
28 października dwuoosobowa drużyna, Kuba i Dawid wzięli udział w konkursie historycznym poświeconym pamięci znanego przewodnika i znawcy dziejów miasta, p. Zbysława Budzyńskiego. Uczestnicy obejrzeli film prezentujacy dokonania p. Budzyńskiego, po czym przystąpili do rozwiązania testu o dziejach Świecia. Kuba i Dawid wykazali się szeroką wiedzą o naszym mieście. Gratulujemy Kubie zajęcia V miejsca w konkursie.
Uczenie przez tworzenie
Praktyczne umiejętności dla uczniów są bardzo ważne, a ich opanowanie staje się atrakcyjną przygodą. Na kole rękodzieła dzieci przygotowywały filcowe magnesy. Na kole kulinarnym uczą sie zdrowego żywienia, a nic tak nie zachęca do zmian nawyków jak kolorowe kanapki. Dobry nastrój przy posiłku stworzą latarenki św, Marcina. Na kole przyrodniczym sprawdzamy, do czego mogą się przydać butelki i inne odpady. Czasami też wcielamy się w aktorów podczas przygotowywania imscenizacji mitów.
Pamiętamy...
Listopadowe święta, to czas pamięci o ludziach, których głosu już nie usłyszymy. Pamięć może ocalić czątkę istnienia. Pozwala nam dostrzec to, co co najwazniejsze, a także zrozumieć swoją tożsamość. Dzieci i młodzież z Trójki tradycyjnie wyruszyli zapalić znicze na grobach ludzi, którzy umarli. walcząc za ojczyznę lub stracili życie podczas okupacji faszystowskiej.
Na szlaku Mikołaja Kopernika
Klasy II i III poznawały miasto narodzin Mikołaja Kopernika. Wyprawy obejmowały wizyty w Domu Kopernika oraz planertarium. Wiadomości o wielkim astronomie oraz o kosmosie zachwyciły najmłodszych. Wielu z większym zapałem obserwuje sklepienie niebieskie i stara sie rozpoznać gwiazdozbiory. Dzieciom podobało się także gotyckie miasto, stare kamienice i kościoły oraz pomnik atsronoma na Rynku Starego Miasta budziły podziw.
TUTAJ WPISZ TEKST, KTÓRY MA BYĆ POGRUBIONY
TUTAJ WPISZ TEKST
My, Europejczycy
Klasa 1b bierze udzial w Ogólnopolskim Projekcie Edukacyjnym " Europa i ja", w ramach którego poznajemy Wielką Brytanię. W tym miesiącu zapoznaliśmy się z symbolami narodowymi tego kraju.
Czyste powietrze
3 a realizuje projekt ekologiczny Fundacji Uniwersytetu Dzieci. Teraz już wiemy, co zrobić, aby miasto miało czym oddychać. Powinniśmy sadzić drzewa, pielęgnować je i nie wycinać. Obliczyliśmy, ile tlenu dostarcza 1 duże drzewo. Przygotowaliśmy makiety zadrzewionych terenów.
W krainie mody
Któż z nas nie lubi się ładnie ubierać. nasz strój jest odzwierciedleniem osobowości i wyobraźni. Uczniowie klasy V mieli okazję wcielić sie w rolę projektantów mody. Zadanie wydawało się proste, ale tkaniny tak łatwo się nie poddają Trzeba dobrać kolory kształty i ozdoby. Zabawa w projektanw przyniosła bardzo ciekawe efekty.
Gratulujemy sukcesu Gabrysi
Bierzemy udział w projekcie ekologicznym
TUTAJ WPISZ TEKST, KTÓRY MA BYĆ POGRUBIONY
TUTAJ WPISZ TEKST
Jesień się złoci
Jesień inspiruje złocistymi odcieniami spadających liści. Zmiany zachodzące w pprzyrodzie zainspirowały najmodszych do realizacji ciekawych projektów. Rozpoznawali oni gatunki drzew, przygotowywali prace plastyczne oraz labkooki. Wspólna praca stała się okazją do doskonalenia umiejętności dzieleniem się wiedzą oraz talentami plastycznymi i oratorskimi.
Wszystkim Pracownikom Oświaty, obecnym i byłym, z okazji Święta Edukacji Narodowej dziękujemy za trud włożony w kształcenie młodych pokoleń, życzymy wiele zdrowia, wytrwałości, satysfakcji w życiu zawodowym i osobistym.
Z okazji Dnia Edukacji Narodowej składamy wszystkim Nauczycielom, pracownikom administracji serdeczne życzenia wielu sukcesów zawodowych, spełnienia obranego celu oraz tego, aby podejmowany trud był źródłem satysfakcji i społecznego uznania.
Życzy Przewodnicząca Rady Rodziców
Marianna Michalak
Święto Edukacji Narodowej w Trójce
Dla wszystkich to czas niespodzianek. Rodzice, uczniowie i nauczyciele tworzą społeczność szkolną. Ich wspólne starania , pilność, pracowitość oraz otwartość decydują o sukcesach młodego pokolenia. Jak ważna jest szkoła przekonaliśmy się podczas pandemii. Cieszymy się, że możemy się uczyć i nauczać, tworzyć i przeżywać. Uczniowie Trójki przygotowali wiele wzruszającyh niespodzianek na ten dzień. Dzieci przygotowały pokaz tańca, Samorząd Uczniowski zaprezentował talenty muzyczne naszych wychowanków ( zaangażowanych w działalność Świeckiej Orkiestry Dętej) oraz dowcipny progrm poetycki. Również klasy przygotowały drobne niespodzianki dla swoich wychowaców i nauczycieli. To był piękny dzień. Życzymy wszystkim, aby szkoła była naszym wspólnym dobrem, abyśmy z uśmiechem, życzliwością ją współtworzyli. Za wszystkie wzruszenia, dziękujemy.
Warsztaty Samorządów Uczniowskich
13 października odbyły się w naszej szkole warsztaty dla samorządów uczniowskich. Młodzi ludzie doskonalili się w różnych formach wspołpracy. Po zakończonych zajęciach wzięli udział w zwiedzaniu miejskich murali i parku miniatur. Dziękujemy wszystkim Nauczycielom i Uczniom za przybycie. Mamy nadzieję, że wspólna praca zainspiruje do ciekawych inicjatyw w naszych szkołach.
Ewakuacja próbna
Trójka jest wyjatkowo bezpiecznym miejscem. Ale musimy być przygotowani do nagłych niebezpiecznych sytuacji. Dlatego przy wsparciu straży pożarnej przeprowadzona została próbna ewakuacja. Wszyscy zachowali się wzorowo, dzieci wraz z nauczycielami spokojnie i w porządku opusciły szkołę. Na miejscu zniórki pojawiły się wszystkie osoby znajdujące się w budynku. Panowie strażacy przeprowadzili z uczniami pogadanki dotyczące bezpieczeństwa.
Malujemy nitką
Uczymy się aktywnie !
Na lekcjach się nie nudzimy:) :) Prezentujemy historie swoich rodzin. Dowiedzieliśmy się, jak kiedyś dzieci uczyły się w szkole z opowiadania babci Majki z IIb. Kasztany i jesienne liście służą nie tylko do wesołej zabawy, ale również do nauki liczenia i pisania.
Dziękujemy wszystkim Trójkowiczom :) :) Upominki dla piesków ze schroniska zostały zawiezione do Sulnówka. Pieski i kotki otrzymały zabawki i karmę.
Modelarstwo pasją Filipa
Filip Kurczewski z klasy VII a uczestniczył w zajęciach modelarskich w Izbie Regionalnej Ziemi Świeckiej. Umiejętności zdobyte podczas warsztatów pozwoliły mu na rozwijanie swojej pasji, a oto jej efekty. Wiele się dowiedzieliśmy o sprzęcie bojowym z czasów II wojny światowej.
Ślubowanie pierwszoklasistów
W kolejną -11. rocznicę nadania imienia naszej szkole odbyło się sie ślubowanie uczniów klas pierwszych. Najmłodsi zaprezentowali piosenki i wierszyki. Wszyscy bardzo przeżywali swoje występy. Dzieci złożyły przyżeczenie, że będą pilnie dię uczyły, dbały o ludzi i ojczyznę. My, życzymy Wam, kochani Pierszoklasiści radości z uczenia się, wielu uśmiechów i przyjaźni. Powodzenia.
Nauka jak przygoda
Wiadomo, że najlepiej uczymy się poprzez praktykę. Jak powstaje olej i do czego można wykorzystać kasztany ze szkolnego boiska, no i jak zorganizować zabawę podczas wspólnego pikniku? Na zajęciach wspólnie rozwiązujemy problemy. Nauka poza klasą sprawia nam wiele frajdy.
Bardzo Was lubimy!!!
Z okazji Dnia Chłopaka szkolne koleżanki złożyły życzenia samych uśmiechów, wielu przyjaciół i samych dobrych stopni wszystkim chłopcom z naszej szkoły. Chłopcy otrzymali także drobne upominki, takie sprawiające frajdę- słodycze, samochodziki i tatuaże zmywalne. Dziewczyny przygotowały także zadania i konkursy. Chłopcy dzielnie przystąpili do zmagań, wiele śmiechu i braw nagradzało poczucie humrou i wytrwałość. Wszystkiego dobrego dla Was , drodzy Chłopacy!
Wybory Przewodniczącego Samorządu Uczniowskiego
28 września po krótkiej kampanii wyborczej uczniowie Trójki przystąpili do wyboru Przewodniczącego SU. W głosowaniu wzięli udział uczniowie, nauczyciele i pracownicy. Głosowanie odbywało się z zachowaniem wszystkich demokratycznych zasad. Kiedy wsyztskie głosy znalazły się w urnie, komisja dokonała ich obliczenia. Gratulujemy wszystkim kandydatom wspaniałych pomysłów i liczymy, że wiele będzie się działo w naszej szkole, a uczniowie będą zadowoleni z własnej reprezentacji. Przewodniczącą Samorządu Uczniowskiego w roku szkolnym 2021/2022 została Maria Goral z klasy VIII a. Życzymy wiele energii, pomysłów umiejętności współpracy.
Jesienny pikinik trzecioklasistów
Pierwsze dni jesieni to dobry czas na spędzanie czasu poza budynkiem szkoły. Trzecioklasiści wyruszyli na stare boisko pod zamkiem na piknik. I chociaż do zamku nie można na razie wejść, to zabawy, wspólnie zjadane smakołyki i rogrywki sportowe świetnie rpzyczyniły się do zintegrowania zespołów klasowych.
Poetyckie potyczki
Czy prasa może być źródłem inspiracji? Okazuje się, że tak! Pozornie proste zapisy połączone przez pomysłowych uczniów klasy VI a tworzą wiersze przedstawiające uczucia i emocje młodych ludzi. Wspólna praca stała się okazją do wymiany myśli. A jej wyniki zaskoczyły wszystkich twórców.
Bezpieczni w drodze do szkoły
Wkrótce pierwszoklasiści ukończą siedem lat, będą mogli przychodzić i wracać do szkoły bez opieki rodziców. Muszą więc opanować umiejętność bezpiecznego poruszania się. Stąd wiele rozmów i lekcji poświeconych ćwiczeniu bezpiecznego uczestniczenia w ruchu. Mamy nadzieję, że wiedza o znakach, zasadach poruszania sie w ruchu miejskim zostanie należycie wykorzystana.
Bezpieczni w sieci
W ostatnich tygodniach dla klas IV - VII zostały zorganizowane warsztaty z specjalistą licencjonowanym terapeutą. Warsztaty obejmowały tematykę dotyczącą zagrożeń wypływających z nadmiernego korzystania z Internetu, przy jednoczesnym szukaniu alternatyw spędzania czasu wolnego poza ekranem komputera. Na pewno dobrze było o tym podyskutować z uwagi na rzeczywistość związaną z czasem pandemii i czasem jaki spędziliśmy w sieci podczas nauczania zdalnego. Dzięki udziałowi w tego typu warsztatach uczniowie nabyli umiejętności pozytywnego korzystania z sieci i umiejętności selekcjonowania znalezionych informacji. Uczniowie starszych klas zapoznali się podczas warsztatów z tematyką złości oraz emocji, które tę złość generują. Podczas pandemii fakt izolacji od grona rówieśników na pewno u niektórych powodował uczucie bezsilności i frustracji. Warsztaty pokazały uczniom jak sobie radzić z uczuciem złości oraz jak te umiejętności wykorzystywać w sytuacjach trudnych.
Wycieczka czwartoklasistów do Tlenia
Uczniowie klasy 4a i 4b wraz z paniami wychowawczymi brali udział w zajęciach integracyjno- przyrodniczych we Wdeckim Parku Krajobrazowym. Odbył się rejs po Zaledwie Żurskim oraz zajęcia terenowe. Uczniowie dowiedzieli się jakimi darami obdarza nas przyroda, rozwiązując zagadki przyrodnicze. Na zakończenie zajęć uczniowie otrzymali upominki przygotowane przez panie z Wdeckiego Parku Krajobrazowego. Był też czas na zabawę i lody.
Klasy pierwsze w Dąbrowie
24 września odbyła się wycieczka edukacyjno-integracyjna klas pierwszych do Nadleśnictwa Dąbrowa. Wspólna zabawa bardzo podobała się dzieciom. Dowiedziały się, jakie zwierząta mieszkają w okolicznych lasach. Ćwiczyły się w rozpoznawaniu gatunków drzew. Dowiedziały się, na czym polega praca leśnika. To był naprawdę udany dzień !
TUTAJ WPISZ TEKST, KTÓRY MA BYĆ POGRUBIONY
TUTAJ WPISZ TEKST
EKO SZKOŁA
W celu pogłębienia wiedzy i umiejętności uczniów z zakresu przyrody i ekologii nasza szkoła przystąpiła do ogólnopolskiego programu EKO-SZKOŁA.
Uczymy się, odkrywamy, eksperymentujemy
Uczenie się jest pasjonujące dla Trójkowiczów. Zajęcie praktyczne, eksperymentowanie to wyzwania, a zarazem przygoda. Podczas zajęć terenowych w ramach lekcji przyrody, uczniowie przenieśli wiedzę teoretyczną na praktyczną. Poznali przyrządy i pomoce przyrodnika. Nauczyli się wykorzystywać je do zgłębiania tajników przyrody. Na kółku kulinarno - artystycznym- przygotowują dekoracje z owoców, warzyw, nasion, mas cukierniczych, figurki z lukru plastycznego, malujemy barwnikami spożywczymi, wykonujemy dekoracje, np. z czekolady. Dzieci z klas pierwszych uczestniczą w Międzynarodowym Projekcie Edukacyjnym "Kreatywne Prace Plastyczne".
Wyprawa integracyjna klasy V a
Zwiedziając, uczymy się, bawiąc, rozwijamy swoją sprawność i utrwalamy więzy koleżeńskie. Uczniowie klasy V a wzięli udział w wycieczce do Bydgoszczy. W mieście nad Brdą mieli okazję podziwiać obiekty nad rzeką, zwiedzili Rynek Starego Miasta, farę i Wyspę Młyńską. Na koniec sprawdzali swoją sprawność i zwinność w Jumping Arena. Wszyscy pełni wrażeń wrócili pociągiem do Terespola.
Nasza Ziemia
Jak zawsze włączamy sie do akcji " Sprzątanie Świata". W bieżącym roku ze względu na pandemię nie sprzątaliśmy okolic szkoły. Uznaliśmy, że równie ważne jest postanowienie, aby nie śmiecić. Dzieci i młodzież mają świadomość, że wszystkie oddpady powinny podlegać recyklingowi, a więc powinny być segregowane. Dzięki współpracy z firmą BART dzieci w ramach popularyzowania segregowania odpadów składały tekturowe pojemniki do segregowania śmieci. To była przednia zabawa i nauka. Jesteśmy pewni, że teraz posegregowane odpady zostana nalezycie wykorzystane.
Zajęcia integracyjne w Ib
Dziękujemy wolonatriuszkom
Bardzo sie cieszymy, że nasi uczniowie mają tak wrażliwe serduszka. Wiele osób zaagażowało sie w pracy koła wolonatariatu. W ramach działań odbywają się wyjąscia do DPS w Świeciu. Kontakt z seniorami, rozmowy i występy przełamują bariery wiekowe. Dla wszystkich jest to cenne doświadczenie. A projetk "Ogrod pokoleń" połaczył choć na chwilę wiele ppokoleń świecian :) :) Dziękujemy, gratulujemy i jesteśmy z was bardzo dumni.
Uczymy się i integrujemy
Pierwszoklasiści są bardzo zadowoleni ze szkoły. Świetnie radzą sobie z powierzonymi zadaniami, a przy tym dopisuje humor. Praca jest też okazją do dobrej zabawy. Ostatnio, dzieci wykonywały ćwiczenia z chustą animacyjną. Dzieci z klasy I b wykonywały znaki drogowe i poznawały zasady bezpieczeństwa.
Dzień Kropki inspiruje
15 września to Dzień Kropki. Od kropki zaczyna się twórczość, ożywia się wyobraźnia, rodzi kreatywność. Wszyscy Trójkowicze włączyli się w kreatywne święto. Najmłodsze dzieci wykonywały kropkowane prace. Samorząd Uczniowski przygotował heppening z kropką w tle, a wielu spośród nas przybyło w kropkowanej odzieży. Dziękujmy za dzień przyjemnej, kreatywnej nauki i zabawy :) :)
"Jestem bezpieczny"
To temat spotkania z gośćmi - funkcjonariuszami Policji. Nasi najmłodsi uczniowie mieli dziś okazję do wspólnej rozmowy i przypomnienia sobie podstawowych zasad bezpieczeństwa. Musimy pamiętać o tym, aby być widocznymi na drodze, do tego służą odblaski. Uczniowie wpatrywali się w specjalną tubę, którą przynieśli ze sobą Policjanci. Dzięki temu doświadczeniu przekonali się, jak odblaski pomagają dostrzec kierowcom osoby na drodze.
Przypomniany został też nr telefonu, pod który należy zadzwonić, gdy dzieje się coś niepokojącego. Pamiętajmy to numer 112!
W trosce o nasze bezpieczeństwo nie należy rozmawiać z obcymi w drodze do i ze szkoły. W budynku szkoły musimy przestrzegać zasad bezpieczeństwa: na korytarzach, w klasach nie biegać, nie popychać się. Pamiętajmy, że ważne jest, aby być dla drugiej osoby miłym i uczynnym! Życzymy Wam przyjemnego, ale i bezpiecznego roku szkolnego !
IB integruje się
Poznajemy tajemnice Chełmna
Uczniowie z kółka historycznego wyruszyli do Chełmna, aby odkrywać jego tajemnice historyczne. Zwiedzili stare miasto z ratuszem, kościoły na dziewięciu wzgórzach, mury miejskie, wraz z Bramą Grudziądzką oraz ławeczkę zakochanych w parku miejskim. Wszyscy uznali, że Chełmno to śliczne miasto pełne tajemnic historycznych. Na liście tajemniczych obiektów najwyższe miejsce zajęła głowa jelenia- barometr z kościoła farnego.
My, Trójkowicze na 50 lat SP3
Nasza szkoła liczy sobie już pół wieku. Z tej okazji postanowiliśmy ułożyć napis trójkowy. Świetnie nam się udało. Tworzymy zgraną drużynę :) :)
A na kółku języka niemieckiego...
DEUTSCH macht Spaß! Koło z języka niemieckiego! Nauka języka nowożytnego poprzez zabawę i projekty. Was machen wir heute? Überraschung!
Pierwsze dni pierwszoklasistów w Trójce
Najmłodsi uczniowie Trójki bardzo dobrze, czują się w szkole. Już dopytują się, kiedy zaczną pisać literki. Na razie poznali szkołę, zapoznali się z podręcznikami i wykonują plastyczne prace. Podobają sie zwłaszcza te, narysowane na boisku szkolnym. Usmiechy i miłe słowa świadczą o tym, że Trójka się podoba. Życzymy pierwszoklasistom powodzenia i szybkich postępów w nauce.
Witajcie w Trójcie
1 września - koniec wakacji i początek szkolnej nauki. To szczególnie ekscytujący moment dla pierwszoklasistów. Wyczekiwali z niecierpliwością na dzisiejszy poranek pani Dyerktor Wioletta Kufel wraz z panią Wizytator Bogną Łoś serdecznie powitały nowych uczniów i ich rodziców. Uśmiechnięci i tylko odrobine onieśmieleni weszli do budynku szkoły. Panie zaopiekowały się maluszkami. Jutro czas na dokładne poznawanie szkoły. Najmłodsi moga liczyć na opiekę nauczycieli i starszych kolegów. Pierwszoklsistom życzymy samych usmiechniętych lekcji.
Gratulacje dla najlepszych uczniów
Pani Dyrektor Wioletta Kufel oraz p. Wizytator Bogna Łoś gratulowały uczniom klas IV- VIII wyników w nauczaniu i zachowaniu w poprzednim roku. Dzięki osiągniętym rezultatom uczniowie ci odebrali dziś stypendia. Jesteśmy z Was bardzo dumni, podołaliście nauce zdalnej, doceniamy Waszą aktywność, zapał i samodzielność w pracy. Wielkie gratulacje !!!
Wracamy do szkoły!!!
Wakacje to piękny czas wypoczynku, swobody i przygód. Dziś jednak nastał czas kolejnej przygody, z nauką, eksperymentami i poszukiwaniami różnych rozwiązań. Młodzi ludzie spotkali się na chwilę na szkolnym boisku, a potem udali się do klas. padło wiele miłych, powitalnych słów oraz życzeń sppokojnej pracy. Mamy nadzieję, że będzie to czas współpracy, otwartości i wspaniałych szkolntych przyjaźni. Powodzenia!!!
82.rocznica wybuchu II wojny światowej - pamiętamy!!!
1 września, to nie tylko dzień radosnego powrotu do szkoły po wakacjach, to także czas pamięci o rocznicy wybuchu II wojny światowej. 1 września 1939 roku dzieci nie poszły do szkoły, zwyczajne życie ludzi przewrały działania wojenne. I choć Świecie ocałało z wojennej pożogi, to nie było tu rodziny, która nie opłakiwałaby śmierci swoich bliskich w obozach koncentrayjnych, w egzekucjach, czy też na polu walki. Pamiętając o bohaterstwie naszych przodków, mamy świadomość, że najważniejszym naszym zadaniem jest troska o zachwanie pokoju. Wychowawcy przypomnieli tę rocznicę podczas spotkań ze swoimi klasami.