ARCHIWUM ROKU SZKOLNEGO 2020/2021
Drodzy Uczniowie,
życzymy Wam słonecznego lata, wielu wrażeń i bezpiecznych przygód. Odpoczywajcie, poznawajcie świat i rówieśników. Niech każdy dzień wakacji przynosi Wam wiele uśmiechów i radości !!!
Uroczyste zakończenie Roku Szkolnego 2020/2021
Nadszedł ostatni dzień roku szkolnego. W piątek juz od rana dzieci wraz z rodzicami przybywały do szkoły, by odebrac świadectwa. Wszyscy uśmiechnięci i dumni z siebie. Poradziliśmy sobie, uczniowie, rodzice i nauczyciele. W spokoju i skupieniu uczyliśmy się zdalnie, potem z radością powitaliśmy powrót do szkoły. Dla wszystkich ten czas przyniósł nowe doświadczenia i umiejętności. Możemy być z siebie dumi. Rozdanie świadectw odbywało się w klasach, wszyscy byli bardzo wzruszeni. Dzieci otrzymały świadectwa i życzenia bezpiecznych wakacji, nauczyciele zaś uśmieechy wdzięczności i podziękowania. To był piękny dzień! Gratulujemy wszystkim Uczniom, Rodzicom i Nauczycielom :) :)
Ósmoklasiści, powodzenia!!!
Ostatni dzwonek i ostatnie wzruszenia po dwóch latach nauki w SP3 - klasa VIII właśnie wyruszyła w świat sprostac nowym wyzwaniom. Młodzi ludzie przybyli na uroczyste pożegnanie. Pani dyrektor Wioletta Kufel życzyła absolwentom wiele odwagi i wytrwałości na drodze ku kolejnym sukcesom. Dziękowała też młodym ludziom za aktywność i udział w życiu Trójki, za wszystkie imprezy, akcje społeczne, udział w wolontariacie oraz za sumienną, codzienną naukę. Wręczone zostały nagrody i stypendia oraz tytuły "Przyjaciela Szkoły" dla rodziców. Wszystkim Ósmoklasistom gratulujemy i życzymy powodzenia na kolejnym etapie edukacji.
Taka niespodzianka :) :) Dziękujemy!!!
Z okazji zakończenia roku szkolnego życzę Dyrekcji, Nauczycielom i Pracownikom SP 3 w Świeciu wszelkiej pomyślności, wielu sukcesów oraz satysfakcji z wykonywanej pracy, a także dużo wypoczynku, by w przyszłym roku szkolnym mogli Państwo dalej podejmować trud wychowania młodego pokolenia.
Uczniom życzę bezpiecznych wakacji, wielkiej przygody, dużo uśmiechu na co dzień. Obyś ie w kolejnym roku szkolnym wrócili pełni sił, energii i zapału do dalszej pracy i nauki.
Przewodnicząca Rady Rodziców
Marianna Michalak
My, Trójkowicze na 50 lat SP3
Nasza szkoła liczy sobie już pół wieku. Z tej okazji postanowiliśmy ułożyć napis trójkowy. Świetnie nam się udało. Tworzymy zgraną drużynę :) :)
TUTAJ WPISZ TEKST, KTÓRY MA BYĆ POGRUBIONY
TUTAJ WPISZ TEKST
Taaaaka ryyyba...
W Dniu Wędkarza nasi uczniowie mogli pochwalić się swoimi osiągnieciami w łowieniu ryb. Okazuje się, że jest to popularne hobby, najczęściej uprawiane wraz z tatusiami. Dzieci w tym dniu brały udział w quizie wiedzy wędkarskiej. Należało określić gatunki ryb, czas połwu, właściwe rozmiary. Wśród klas młodszych największą wiedzą wykazali sie uczniowie z III a, zaś wśród starszych VIII a. Wszyscy mieli okazję powędkować. Należało złowić na haczyk odpowiednią fugurę geometryczną. Świetnie bawili się wszyscy uczniowie.
Ostatnie spotkanie z rycerzem Michałem
Trurnieje, uczty, bitwy i polowania, to główne zajęcia średniowiecznych rycerzy. Celebrowanie tych czynności stało się tematem ostatniego w tym roku spotkania z p. Michałem Golińskim. W plenerowej scenerii wkładanie zbroi było zabawną czynnością. Trzecioklasistom takie spotkanie z przeszłością bardzo się podobało. Liczą na podobne lekcje żywej historii w klasie IV po wakacjach.
W baśniowym świecie
Któż nie lubi baśni? Zawsze emocjonujące, straszne, ale możemy mieć pewność, że w finale zwycięży dobro. Uczniowie ze starszych klas przygotowali dla młodszych kolegów spotkanie z baśniami braci Grimm. Odczytanie i inscenisacja "Czerwonego Kapturka bardzo podobały się najmłodszym. Dzieci przebrane za postaci z baśni uczestniczyły w quizie bajecznym. Wykazały się duża wiedzą o bohaterach utworów baśni braci Grimm.
Szkolni Mistrzowie Ortoografii
W poniedziałek, okazało się, kto otrzymał tytuł Szkolnego Mistrza Ortografii. Uczniowie rywalizowali w dwóch etapach konkursu ortograficznego. Wszyscy pisali dyktanda sprawdzające znajomość zasad ortograficznych oraz interpunkcji. Wśród uczniów klas IV i V tytuł ten uzyskali Agata Aronowska i Marcin Mawer. W starszych klasach najlepiej zadania wykonali i uzyskali tytuł Mistrza Ortografii Dawid Stawasz z klasy VI i Klaudia Kwaśniewska z klasy VIII. Wszystkim uczestnikom, finalistom i laureatom gratulujemy :) :) i zachęcamy do doskonalenia umiejętności poprawnego posługiwania się językiem polskim w mowie i w piśmie,
TUTAJ WPISZ TEKST, KTÓRY MA BYĆ POGRUBIONY
TUTAJ WPISZ TEKST
Dzień Muzyki w SP3
Koniec roku to czas powtórek i podsumowań oraz okazja do wspaniałej zabawy. W poniedziałek na dziecdzińcu szkoły rozbrzmiewały ogniste rytmy. Kazda klasa przygotowała pokaz tańca lub przebój. Przeboje zachęciły do prezetacji, ale i wspólnej zabawy, "Pszczółka Maja" i "Chocolate" rozbawiła wszystkich uczestników.
Zdaliśmy egzamin na kartę rowerową
Zbliżają sie wakacje, kwestie bezpieczeństwa są dla nas bardzo ważne. Egzamin na kartę rowerową to doskonała okazja do sprawdzenia swojej wiedzy z zakresu bezpieczeństwa ruchu drogowego oraz umiejętności jazdy na rowerze. Wszystcy uczniowie, którzy przystąpili do egzaminu zdali go celująco. Życzymy bezpiecznych rowerowych wycieczek podczas wakacji.
Cztery pory roku
Szkolne koło teatralne cieszy się wśród najmłodszych wielkim zainteresowaniem. Dzieci, mimo nauczania zdalnego odbywały próby i przygotowywały kolejną inscenizację. Tym razem tematem były "Czery pory roku" przedstawione poprzez wiersze, piosenki i tańce. Pięknie zaprezentowały się także dziewczynki z koła tanecznego. Widzowie byli zachwyceni. Wszyscy występujący byli zachwyceni, a mali aktorzy i tancerze nagrodzeni zostali gromkimi brawami.
Wycieczka do Chełmna
Ze względu na ograniczenia sanitarne nie możemy wyruszyć na dalekie szlaki. Za to mamy okazję odkryć wspaniałe miejsca w pobliżu Świecia. Klasa IV a wyruszyła do Chełmna. Atrakcji nie brakło. Dzieci odwiedziły ławeczkę zakochanych oraz wystawę miniatur architetonicznych na plantach, podziwiały ratusz na rynku i najstarsze kościoły Chełmna. Wszystkim dopisywały dobre humory i ciekawość. Pozorne znane miejsce odkryło swoje nowe oblicze.
Spotkanie z autorem szkolnej lektury
Dzieci z najmłodszych klas miały okazję wziąć udział w spotkaniu z autorem szkolnej lektury "Cukierku, ty łobuzie" p. Waldemarem Cichoniem. Spotkanie odbywało się na platformie Teams. Autro zdradził swoim czytelnikom inspiracje do opisania przygód nieznośnego kota, który, jak to kot - zawsze chodzi własnymi drogami i ma swoje zdanie.
Podchody III b i II a
Zadania niespodzianki i konieczność odnalezienia właściwego szlaku, to ulubione zadania uczestników podchodów. Wymyślenie zadań stanowiło wzywanie, burza mózgów i już powstawały pytania dotyczące roślin spotykanych na trasie, nazw ulic lub wykonania ćwiczeń gimnastycznych. Uczniom z klasy III b bardzo podobało się wyszukiwanie kopert pod kamieniami i w szczelinach budowli. To była zabawa pełna pozytywnej energii. Wszyscy wrócili usatysfakcjonowani do szkoły.
Bezpieczne wakacje
Wakacje tuż, tuż, a pogoda już wprowadza nas w wakacyjny klimat. Czeka nas mnóstwo wrażeń i przygód. Ważne, aby przeżyć je w sposób bezpieczny! Tego właśnie dotyczyło spotkanie z naszym gościem - komendantem Staży Miejskiej w Świeciu - panem Romanem Wittem. Wspólnie dyskutowaliśmy na temat bezpiecznych wakacji.
Jak to jest być średniowiecznym rycerzem?
W plenerze odbyła się "żywa lekcja historii" przygotowana przez p. Michała Golińskiego, pracownika Izby regionalnej w Świeciu, Najmłodi uczniowie poznawali rycerskie obczaje, sposoby walki, mieli także okazję doświadczyć jak cieżka jest zbroja rycerska. Dzieci nie mogły się nadziwić wielości elemetów ją tworzących. Po tych zajęciach potrafią odróznić kolczugę od przyłbicy i wiedzą , jakie znacznie miała tarcza rycerza i dlaczego miecz traktowano jak skarb.
50 lat to dużo czy mało?
Uczniowie klas 1-3 przeprowadzili wywiady w swoich rodzinach i wiemy, że ……
Przez 50 lat uczyły się w naszej szkole dzieci, które obecnie są babciami, wujkami, ciociami, mamami, tatusiami. Dziś pracują jako stolarze, handlowcy, analitycy, technicy, pedagodzy, kosmetolodzy, księgowi, statystycy, projektanci, kucharze, chemicy, sportowcy i mają różne zawody.
Co zmieniło się w naszej szkole?
Kiedyś w klasie było 30-35uczniów i nosili mundurki.
Podręczniki były mniej kolorowe niż dziś i często przechodziły z rak do rąk przez pokolenia.
Uczniowie pisali piórami napełnionymi atramentem.
Na przerwach dzieci chodziły po korytarzu parami lub czwórkami w kółko, nieco później siedziały przed klasą, biegały, grały w piłkę lub w gumę.
Sale lekcyjne najczęściej zaopatrzone były w czarną tablicę i kredę. Nie znali rzutników, komputerów ani tablic interaktywnych.
W wolnym czasie dużo przebywali na podwórku. Popularne były spotkania z kolegami, koleżankami, skakanie w gumę, granie w piłkę, jazda na rowerze, spacery, podchody, czytanie książek, różne gry np. w „Klasy” lub w „Chłopka”.
Nie zmieniły się przedmioty nauczania, lecz czasami ich nazwy. Zamiast języka rosyjskiego jest angielski; doszedł drugi język obcy.
Tak jak kiedyś tak i dziś część uczniów uczyła się chętnie, inni nie. Nie wszyscy byli grzeczni. Marzenia się jednak nie zmieniły. Nadal marzymy o dobrej przyszłości, dobrej pracy, domu.
Wszyscy, którzy udzielili nam wywiadu wspominają szkołę bardzo dobrze lub dobrze, jako fantastyczną szkołę z rodzinną atmosferą, miłą i ciepłą.
Szkoła to nie tylko mury, sale, ławki i tablica. To ludzie - mali, którzy chcą się czegoś nauczyć i duzi, którzy chcą im w tym pomóc.
To przede wszystkim ludzie, którzy tworzą więzi, relacje, atmosferę. To od uczniów, nauczycieli i rodziców zależy, czy będziemy wspominać ją za kolejne 50 lat miło i ciepło.
Z wizytą w Miejskiej Bibliotece Publicznej
Uczniowie klasy IV a uwielbiają czytanie książek, stąd pomysł wizyty w bibliotece miejskiej. Przewodnikiem młodych czytelników był p. Marcin Warmkę. Dzieci odwiedziły dział opracowywania księgozbioru, obejrzały najcenniejsze książki w zbiorach książnicy. Zapoznały się z organizacją wypożyczeń. Same wyszukiwały ineteresujących je książek o owadach i kosmosie. Młodzi czytelnicy zdobyli wiedze o tym, jak elektroika wspomaga miłosników książek. Bardzo tez podobała się wszytskim letnia czytelnia pełna kwiatów i przyjaznego cienia. Na pewno będziemy często przychodzili do MBP.
Dzień Przyjaciela i Kaczora Donalda
Dziś, 9 czerwca, świętujemy Dzień Przyjaciela i Dzień Kaczora Donalda. Samorząd Uczniowski przygotował piosenki dla przyjaciół. Można było je usłyszeć przez radiowęzeł. Następnie "Poczta Przyjaciela" rozdała przygotowane przez uczniów całej szkoły laurki i kartki dla przyjaciół. W klasach I - III przygotowano prace plastyczne, które jutro zostaną wystawione na parterze szkoły. Dziękujemy Wam za zaangażowanie !
Składamy serdeczne podziękowania Radzie Rodziców Szkoły Podstawowej nr 3 oraz darczyńcom 1% za włączenie się w obchody Dnia Dziecka w naszej szkole :) :) Upomnki bardzo podobały się dzieciom. Dziękujemy
Szkolny Mistrz Ortografii
Zaprosiliśmy do sprawdzenia swoich umiejętności w poprawnym pisaniu wszystkich uczniów we środę, 9 maja. Mierzyli się oni z dyktandem sprawdzającym znajomość wszystkich reguł ortograficznych i interpunkcyjnych. Do kolejnego etapu zmagań we wtorek przechodza trzy osoby z każdej klasy, które najlepiej napisały tekst dyktanda. Życzymy powodzenia !!!
Drzewo na 50. lecie Trójki.
Przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego wraz z p.dyrektor Wiolettą Kufel zasadzili drzewo upamiętniające rocznicę oddania szkoły do użytku. Jesteśmy pewni, że świerk nie tylko się przyjmie, ale będzie ozdabiany podczas kolejnych świąt. Niech szczęśliwie odmierza nam szkolny czas.
Pikink literacki klasy IV a
Piękna pogoda aż zachęca do wyjścia ze szkoły. Uczniowie klasy IV a uwielbiają czytać ksiażki. Postanowili połączyć przyjemość czytania i wspólnego wypoczywania. Kocyki i koszyki gotowe, a więc prezezntację można rozpoczynać Wśród czytelniczych przebojów znalazły się książki o kosmosie i mgławicach, zwyczajach szcupaków, a także dzielnym piesku Elli. To był naprawdę miły czas, fantazji, uśmiechów i życzliwości. Czytanie łączy ludzi :) :)
Historia miasta w muralach uwieczniona
Świecie doczekało się trzech pięknych murali. Ich tematyka nawiązuje do dziejów miasta i jego mieszkańców. Uczniowie klasy VIIIa nie tylko podziwiali walory artystyczne murali, ale poznali też historię Aleksandra Herbsta, lotnika z Dywizjonu 303, przypomnieli sobie bohaterów legendy o założeniu Świecia oraz rozpoznali najważniejsze zabytki miasta. Swoją wyprawę historyczną zakończyli przed Urzędem Miasta, gdzie rozpoznawali w parku miniatur obiekty charakterystyczne dla naszego regionu.
Deutsch macht spas
Klasa 7 odgrywała scenki: dialog w lokalu gastronomicznym. Klasa 8pisała dzisiaj test "Mądra Główka". Mistrzem klasy 8 został Kamil Szulc, a Mistrzynią Martyna Nawrocka. Uczniowie otrzymali 5 oraz pamiątkowe dyplomy.
"Moja Trójka jest wspaniała"
Z okazji 50.lecia szkoły ogłoszony został konkurs na wiersz o naszej "Trójce". Jego uczestnikami mogli być wszyscy uczniowie. Najbardziej zaangażowały się dzieci z młodszych klas. 8 czerwca poznaliśmy werdykt jury. Napiękniejszy wiersz stworzył Mieszko Czwojdrak z klasy IV a, drugie miejsce przyznano jego klasowemu koledze - Michałowi Łaskiemu, trzecie miejsce zajął wiersz Vanssy Koniecznej z klasy I b. Wszsycy laureaci zstali nagrodzeni dyplomami i słodkościami. Cieszymy się, że nasza Trójka jest wspaniała.
Dzień Dziecka w obiektywie szkolnych fotoreporterów
Uczniowie uczcili Dzień Dziecka na sportowo. Zdrowa rywalizacja, pozytywne emocje i świetna zabawa wymagały należytego utrwalenia. To wyzwanie przyjęli szkolni fotoreporteży. Uwiecznili oni najciekawsze momenty sportowej zabawy. Udało się świetnie :) :) Gratulujemy spostrzegawczości.
Wracamy do szkoły - warsztaty
Jak efektywnie radzić sobie ze stresem... Jak rozwiązywać trudne sytuacje po powrocie do szkoły po nauce zdalnej? Na te pytania próbowaliśmy wspólnie odpowiedzieć podczas warsztatów prowadzonych przez specjalistów z Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Świeciu. Uczniowie klas IV, V oraz VI dzięki udziałowi w warsztatach poznali sposoby na odreagowywanie trudnych emocji. Każdy miał swój sprawdzony sposób i mógł podzielić się tymi pomysłami z innymi. Jedni koncentrują się na pozytywnym myśleniu, inni dbają o spokojny i w pełni zrelaksowany oddech. Jeszcze inni poświęcają swój czas na zajęcia sportowe. Najważniejsze to zadbać o pozytywne, pełne życzliwości relacje z kolegami i koleżankami. A w sytuacji nieradzenia sobie z problemami odważnie zwrócić się o pomoc do nauczycieli.
Dzień Dziecka 2021
Dzień Dziecka w naszej szkole odbył się w radosnej i przepełnionej sportowym duchem atmosferze. Dzięki wspólnej zabawie byliśmy znowu razem! Każdy mógł zmierzyć się na torze przeszkód i zostać najlepszym "Ninja Warrior SP3" Ileż było dopingu, krzyku, sportowej rywalizacji! Przygotowani ma tę okazję sędziowie mierzyli wszystkim czas, dzięki temu wiadomo było kto otrzymał tytuł najlepszego zawodnika. Następnie na wszystkich czekała loteria fantowa, nikt z naszej zabawy nie wyszedł bez upominku. W zabawie wzięły udział także panie wychowawczynie. Cieszymy się, że mamy tak odważne Panie.
Było też wspólne spędzanie czasu przy poczestunku, lizaczki z tatuażami oraz wspólne wyprawy na lody. To był dzień pełen pozytywnych emocji. Bycie dzieckiem jest naprawdę przyjemne :) :). Uczniowie są gotowi do celebrowania każdego dnia swojego dzieciństwa.
Z okazji Dnia Dziecka wszystkim Dzieciom i młodszym i tym nieco starszym życzymy szczęścia , uśmiechów i dziecięcego spojrzenia na rzeczywistość na jak najdłuższy czas.
W IV a przygotowujemy się do Dnia Muzyki
Światowy Dzień bez Papierosa
" Pobij papierosa " to happening, który zorganizowali uczniowie klasy VII. Akcja miała na celu zwrócenie uwagi jak niekorzystny wpływ na zdrowie człowieka ma palenie papierosów. Przeprowadzili ją 31 mają, bo właśnie w tym dniu przypada Światowy Dzień bez Papierosa. Każdą klasę odwiedził papieros, któremu naprawdę się oberwało! A za co?? Za to, że truje ludzi i doprowadza do poważnych chorób a nawet śmierci! Ma w sobie tysiące substancji trujących, nasi uczniowie dzięki akcji dowiedzieli się o niektórych z nich. Wspólnie zastanawialiśmy się jakie sposoby na rzucanie palenia można byłoby zaproponować osobom palącym. Padały ciekawe propozycje. Od tego, aby zamiast palić żuć gumę, zwrócić się do specjalisty na terapię lub zacząć angażować się w sport. Każdy, kto wpadł na pomysł otrzymał mentosa! Dzieci z młodszych klas przygotowały rysunki, które miały ostrzegać palących " Nie pal przy mnie, proszę! ". To ważne, aby zrozumieć, że palący trują wszystkich w swoim otoczeniu. Dziękujemy za zaangażowanie uczniów klasy VII w akcję happeningową. Kaju, Zuziu, Martyno, Jasmino, Marysiu, Irmino i Przemku, spisaliście się na medal!
Kochane Mamusie,
dla Was tańczymy, Wam oddajemy serduszka i dziękujemy za miłość, za to że jesteście z nami w radościach i smutkach. Życzymy Wam wiele zdrowia, spokoju i szczęścia.
Kochane Mamusie,
dla Was tańczymy, Wam oddajemy serduszka i dziękujemy za miłość, za to że jesteście z nami w radościach i smutkach. Życzymy Wam wiele zdrowia, spokoju i szczęścia.
Egzamin Ósmoklasisty 2021
25 maja rozpoczęły się egzaminy dla ósmoklasistów. Sprawdzają one wiedzę z pierwszego i drugiego etapu edukacyjnego. Wszyscy uczniowie przygotowywali się do nich pilnie. Dzisiaj nieco stremowani przystąpili do pisanie testu z języka polskiego. Trzymamy kciuki za powodzenie w kolejnych egzamnacyjnych dniach.
TUTAJ WPISZ TEKST, KTÓRY MA BYĆ POGRUBIONY
TUTAJ WPISZ TEKST
Przepis na przepis
Uczniowie klasy IV a uwielbiają wyzwania, w których umiejętności teoretyczne mozna połączyć z praktyką. Tyym razem wzieli udział w projekcie kulinarnym. Najpierw przedstawili swoje ulubione potrawy, wskazali jak należy je przygotować zgodnie z zasadami higieny. Następnie zgodnie z regułami sztuki kulinarnej zredagowali przepis na potrawę. Wszytskie receptury utworzyły ksiażkę kucharską z daniami na śniadania, obiady i kolacje. Jako podsumowanie uczniowie otrzymali zadanie przygotowanie potrawy i udkumentowanie tego procesu zdjęciami. Kulinaria wyszły wspaniale: napój bogów, pyszne kolorowe kanapki, zapiekanki oraz babeczki umiliły rodzinny wieczór, a dla niektórych dzieci stanowiły okazję do wspólnego działania i spotkania towarzyskiego. Brawo, czwartoklasiści :) :)
Czarodziejska chemia
Doświadczamy i zgłębiamy tajniki reakcji ksantoproteinowej oraz reakcji biuretowej. VIII a to doskonali chemicy. Brawo!!! Przemek z VII a wyczarowuje w domu wulkany. Pełnia egzotyki na wyciągnięcie ręki.
Świecie najpiękniejsze jest na świecie
Nasze miasto - Świecie ma bardzo długa historię i chociaż zabytków zachowało się niewiele, dzieci postanowiły dowiedzieć więcej o królach, którzy odwiedzali Świecie, czy też o ym jak wygladało dawne miasto położone między Wdą i Wisłą. Po wszystkich poszukiwaniach i zaspokojeniu wiedzy mozna już było narysować herb Świecia i opowiedzieć piękną legendę o jego powstaniu.
Światowy Dzień Pszczół
Pszczoła żyje ok 40 dni..., wizytuje ok.1000 kwiatów i produkuje mniej niż 1 łyżeczkę miodu...Dla nas to tylko łyżka miodu...Dla pszczoły jej życie... Nie trzeba nikogo przkonywać, jak ważne w życiu ludzi sąte pracowite owady. Większość kawiatów wymaga zapylenia, bez tego nie powstaną owoce ani nasiona, rożliny nie bedą mogły się rozmnażać, a ptaki, zwierzęta i ludzie nie będą mieli pokarmu. Pszczołom nie służą środki owadobójcze oraz monokultury uprawne. Na pożytki z pracy pszczół oraz na konieczność zapewnienia im warunków do zycia zwracamy uwagę w tym dniu. Pszczoły zachęciły nas do liczenia, tworzenia, a przede wszystki przekonały, że świat bez pszczół nie może istnieć. Kochamy pszczółki :) :)
Ruch to zdrowie
Po powrocie do szkoły dla najmłodszych dzieci z klas I b i I a najwięcej frajdy ma ruch w towarzysttwie koleżanek i kolegów. Najbardziej podobają się wyprawy na plac zabaw w pobliżu szkoły. Tutaj mozna wykazać się zwinnością i gibkością. Dzieci nie musza rywalizować pomiędzy sobą, skupiają się na współpracy, rozmowach i wymyślaniu zabaw. To ulubione zajęcia najmłodszych . Doskonale integrują klasy.
W poszukiwaniu magicznego drzewa
Co może postać z rozpadającego się dębu? Otóż wiele zwyczajnych - niezwyczajnych przedmiotów, na przykład wedrujące krzesło, dziwna szafa ... Magiczne drzewo i wykonane z niego przedmity wpływają na życie użytkowników. Powieść Andrzeja Maleszki "Magiczne drzewo" stała się temetem gry dydaktycznej, która pozwoliła uczniom klasy IV a rozpocząć naukę stacjonarną, a także poznać magiczne drzewa niopodal szkoły. Wedrówka czerwonego krzesła okazała się równie pasjonująca jak rozpznawanie gatunków starych drzew w parku koło szkoły. A było co podziwiać- cisy, lipy, klony, a także świerk i stare wierzby tuż przy budynku szkoły. Młodzi czytelnicy dostrzegli ich wyjątkowość i piękno, a przygody Kukiego i czerwonego krzesła zacheciły do sięgniecia po powieść Andrzeja Maleszki.
Majowa łąka zachwyca
Uczniowie klasy II b przyglądali się zminaom w przyrodzie. najbardziej podobały się łąki, Dzieci opowiadały jakie rośliny można znaleźć na łące i jak je rozpoznać. Potem przyszedł czas na namalowanie kwiecistej, wspaniałej łąki. Różnobarwne ptaki, owady i drzewa robią niesamiwte wrażenie.
Drodzy Uczniowie,
bardzo się cieszymy, że w poniedziałek po wielu miesiącach spotkamy się na lekcjach w szkole. Jesteśmy pewni, że ten i wszystkie kolejne dni będą czasem pozytywnych doświadczeń i odkrywania siebie na nowo.
Obiecujemy, że nie będzie kartkówek i sprawdzianów dotyczących materiału z nauczania zdalnego. Wszystkie ewentualne zaległości będziemy uzupełniali stopniowo w kolejnych klasach.
Na początku skupimy się na integrowaniu się i odbudowywaniu relacji, wyzbywaniu się lęków związanych ze zmianą sposobu uczenia się. Zawsze możecie liczyć na nasze wsparcie. Na pewno uda nam się łagodnie i bez większych stresów przyzwyczaić się ponownie do szkolnych zadań. Jesteśmy pewni, że życzliwość i uśmiech i cierpliwość pozwolą nam wszystkim dobrze poczuć się w szkolnych murach.
Dziękujemy Wam także za aktywność, otwartość i wytrwałość podczas lekcji zdalnych. Jesteście bardzo dzielni. Wiele nauczyliśmy się od Was. Teraz, z niecierpliwością wyczekujemy na Was w szkole. Do zobaczenia !!!
Dyrekcja i Nauczyciele SP3
Szkoła marzeń
Choć pandemia utrudnia nam działania, to my Trójkowicze nie poddajemy się. W ramach obchodów 50. lecia naszej szkoły realizujemy projekt "Szkoła marzeń" Zarówno starsi jak i młodsi uczniowie prezentują szkołę taką, jaka wydaje im się najwspanialsza. Wspólne pomysły wykorzystamy do usprawnienia pracy szkoły, tak by była jeszcze bardziej przyjaznym dla uczniów miejscem i abyśmy jeszcze lepiej mogli edukować młodych ludzi. Za wszytskie kolorowe prace i 50.tkowe pomysły - dziękujemy.
TUTAJ WPISZ TEKST, KTÓRY MA BYĆ POGRUBIONY
TUTAJ WPISZ TEKST
Trzecioteścik
Nasi uczniowie sprawdzali swoją wiedzę i zmagali się z Ogólnopolskim Sprawdzianem Kompetencji Trzecioklasisty. To był dzien pełen pozytywnych emocji. Trzymamy kciuki za dobre wyniki testu.
Zdrowo i sportowo
Ruch w czasie pandemii ma wielkie znaczenie dla dobrego samopoczucia i zachowania odpowiedniej kondycji. najmłodsi uczniowie z zapałem wzięli udział w akcji "Zdrowo i sportowo". Najmłodszym bardzo podobała się, w doskonałych humorach przygotowali materiał filmowy do udziału w sportowym przedsiewzięciu.
Uczymy się, planujemy i realizujemy projekty
Czas nauki przynosi wiele wyzwań, a one ispirują do poszukiwań. Najpierw przegląd różnych źródeł wiedzy. Uczniowie sprawnie wyszukują i selekcjonują informacje. Potem plan ich wykorzystania i prezantacja. W grupie pracuje się raźniej. Szybko przedstawiają rolę łosi w środowisku naturalnym, przygotowują ścieżki sprawnościowe, a także wykorzystują jajka do prezentacji informacji matematycznych. Drugoklasiści przygotowują pieczenie chleba, a miłośnicy historii przygotowują gazetki o ważnych wydarzeniach. Nauka naprawdę może być przygodą, a nasi uczniowie mają wiele talentów !!!
Z sercem w bibliotece
Serdeczne upominki wykonane rękami trzecioklasistów. Grupa uczniów klasy 3a łączy pasję czytania z pracami ręcznymi. Tym razem przygotowywali oni serca z włóczki. Ciekawe, komu zostaną podarowane? Biblioteka to odpowiednie miejsce, aby połączyć te dwa zainteresowania.
Witaj, majowa jutrzenko!!!!
Początek maja to trzy ważne święta: Święto Pracy, Święto Flagi i Święto Konstytucji 3 maja. Te wiosenne dni są powodem do radości , dumy, a równocześne czasem poznawania przeszłości i wysnuwania wniosków na przyszłość. Dzieci w naszej szkole przypominały sobie historię bawr narodowych, hymnu, Starsi uczniowie rozmawiali o okolicznościach uchwalenia Konsytucji 3 maja oraz o jej znaczeniu. Wnioski wszystkich uczniów są podobne: wolność jest największą wartością, a przestrzeganie prawa i konstytucja jej warunkiem w kazdych czasach. Nasi uczniowie rozumieją , co to znaczy być obywatelem. Pięknego świętowania !!! :) :)
Hurra!!! Możemy uczyć się w szkole
Nauczanie zdalne jest męczące, zwłaszcza dla najmłodszych. Brakuje kolegów i koleżanek, wspaniałych przerw, no i oczywiście pani wychowawczyni, która cierpliwie objaśnia świat. Dziś poniedziałek był bardzo szczęsliwy dla klas najmłodszych uczniów z klas "A". Rozpoczęło się nauczanie hybrydowe, w następnym tygodniu uczyć się będą klasy "B". Dzieci z entuzjazmemprzystąpiły do nauki. A dzień był szczęgólnie miły w III a - Lenka obchodziła swoje dziesiąte urodzinki. Solenizantce życzymy samych uśmiechów. A wszytskim życzymy jak najszybszego powrotu do szkoły.
TUTAJ WPISZ TEKST, KTÓRY MA BYĆ POGRUBIONY
TUTAJ WPISZ TEKST
Nadchodzi Wielkanoc
Przygotowjuemy się do Świąt Wielkanocnych. Jak zawsze ozdoby cieszą nasze oczy i ręce. Symboliczne jajka i zajączki będą ozdobą naszych stołów. I chociaż uczymy się zdalnie, to staramy się zachować tradycje.Przygotowaliśmy kartki z życzeniami świątecznymi. W ostatnim dniu nauki czwartoklasiści przygotowali świąteczne śniadanko. Dzieci samodzielnie przyrządziły ulubione wielkanocne smakołyki. Rozmawiały o tradycjach i zwyczajach świątecznych.
Szkoła marzeń
Choć pandemia utrudnia nam działania, to my Trójkowicze nie poddajemy się. W ramach obchodów 50. lecia naszej szkoły realizujemy projekt "Szkoła marzeń" Zarówno starsi jak i młodsi uczniowie prezentują szkołę taką, jaka wydaje im się najwspanialsza. Wspólne pomysły wykorzystamy do usprawnienia pracy szkoły, tak by była jeszcze bardziej przyjaznym dla uczniów miejscem i abyśmy jeszcze lepiej mogli edukować młodych ludzi. Za wszytskie kolorowe prace i 50.tkowe pomysły - dziękujemy.
Światowy Tydzień Mózgu w Szkole Podstawowej nr 3 im. Mikołaja Kopernika w Świeciu 2021 - podsumowanie
Światowy Tydzień Mózgu odbył się w naszej szkole w dniach 15-18 marca 2021 r. Był świetną okazją do poznania przez dzieci jak wygląda praca tego skomplikowanego narządu, który dowodzi całym ciałem człowieka.
Nasi milusińscy z klas I-III obejrzeli z zainteresowaniem film Było sobie życie - Mózg .
Dzięki zaprezentowanym ćwiczeniom - neurobikiem - mogli poznać metody na pobudzenie umysłu do pracy. Ileż było śmiechu i zabawy kiedy próbowali rysować ręką przeciwną do prowadzącej cyfry oraz literki ! Ciekawie było kiedy w trakcie rysowania przez dzieci pani pytała tabliczki mnożenia! Mózg uwielbia takie skomplikowane zadania! Wszystkie przydatne ćwiczenia zwane neurobikiem znalazły się na stronie szkoły, dzięki czemu będą dostępne dla wszystkich naszych chętnych uczniów! Kiedy już rozgrzany umysł był jak pędząca lokomotywa, dzieci starały się rozszyfrować kod niezbędny do uwolnienia Lwa Ludwika. A to wszystko dzięki uczestnictwie w escaperoomie ogólnomatematycznym dostępnym online, który przeszły wszystkie dzieci z klas I-III. To ciekawe doświadczenie, trzeba było zmusić umysł do dużego wysiłku, przeliczeń, łamigłówek, zagadek, trafnych spostrzeżeń!Interesujące okazało się również ćwiczenie z kodowania. Dzięki odgadniętym trafnie pokolorowanym okienkom zrobiło się iście wiosennie. Na stołach były pokolorowane krokusy i tulipany! Nie zabrakło działań w grupach, dzieci to uwielbiają! Wspólnie rysowały Królową nauk - Panią Matematykę, bo któż nie jak ona pcha i mobilizuje nasz mózg do działania! Mózg uwielbia działania plastyczne, pełne kolorów, wyobraźni, dzieci świetnie wykonały to ćwiczenie! Chętne były również do poznania ćwiczeń fizycznych! Dzięki ćwiczeniom fizycznym dostarczamy paliwo do naszych umysłów w formie tlenu, a im bardziej te ćwiczenia skomplikowane, nazwane naprzemiennymi to tym lepiej. Oto zadbali nasi nauczyciele wychowania fizycznego prezentując ćwiczenia naprzemienne starszym uczniom! Oni też mieli okazję uczestniczyć w warsztatach prowadzonych przez specjalistów Polskiego Centrum Profilaktyki z Krakowa. Dzięki uczestnictwie w warsztatach poznali aktywne metody jakie mogą wykorzystać w procesie nauki!
Czarodziejska chemia w wykonaniu Zuzi z VII a
Tydzień Mózgu
Z okazji Tygodnia Mózgu. Obejrzeliśmy film z cyklu "Było sobie życie - mózg", wykonywaliśmy ćwiczenia stymulujące mózg (np. wykonanie rysunku ręką, którą nie piszemy, pisanie z zamkniętymi oczami od prawej strony do lewej, układanie kilku rzeczy z plecaka z zasłoniętymi oczami przedmioty od największego do najmniejszego itp.). Na koniec stworzyliśmy plakat pt. "Czego potrzebuje mózg?".
50 lat Szkoły Podstawowej nr 3
wystawa kronik szkolnych
Z okazji wspaniałego jubileuszu biblioteka szkolna postanowiła przybliżyć najmłodszym uczniom tradycje szkoły zatrzymane na kartach szkolnych kronik. Na uczniach najwieksze wrażenie zrobiły te najstarsze kaligrafowane ręcznie kroniki z czarno - białymi zdjęciami. Dzieci zauważały zmiany, które dokonywały się w naszej szkole na przestrzeni czasu. Wiele z nich wspominało, że uczniami Trójki byli także rodzice i najbliżsi krewni.
Światowy Tydzień Mózgu w Szkole Podstawowej nr 3 im. Mikołaja Kopernika w Świeciu 2021 - podsumowanie
Światowy Tydzień Mózgu odbył się w naszej szkole w dniach 15-18 marca 2021 r. Był świetną okazją do poznania przez dzieci jak wygląda praca tego skomplikowanego narządu, który dowodzi całym ciałem człowieka.
Nasi milusińscy z klas I-III obejrzeli z zainteresowaniem film Było sobie życie - Mózg .
Dzięki zaprezentowanym ćwiczeniom - neurobikiem - mogli poznać metody na pobudzenie umysłu do pracy. Ileż było śmiechu i zabawy kiedy próbowali rysować ręką przeciwną do prowadzącej cyfry oraz literki ! Ciekawie było kiedy w trakcie rysowania przez dzieci pani pytała tabliczki mnożenia! Mózg uwielbia takie skomplikowane zadania! Wszystkie przydatne ćwiczenia zwane neurobikiem znalazły się na stronie szkoły, dzięki czemu będą dostępne dla wszystkich naszych chętnych uczniów! Kiedy już rozgrzany umysł był jak pędząca lokomotywa, dzieci starały się rozszyfrować kod niezbędny do uwolnienia Lwa Ludwika. A to wszystko dzięki uczestnictwie w escaperoomie ogólnomatematycznym dostępnym online, który przeszły wszystkie dzieci z klas I-III. To ciekawe doświadczenie, trzeba było zmusić umysł do dużego wysiłku, przeliczeń, łamigłówek, zagadek, trafnych spostrzeżeń!Interesujące okazało się również ćwiczenie z kodowania. Dzięki odgadniętym trafnie pokolorowanym okienkom zrobiło się iście wiosennie. Na stołach były pokolorowane krokusy i tulipany! Nie zabrakło działań w grupach, dzieci to uwielbiają! Wspólnie rysowały Królową nauk - Panią Matematykę, bo któż nie jak ona pcha i mobilizuje nasz mózg do działania! Mózg uwielbia działania plastyczne, pełne kolorów, wyobraźni, dzieci świetnie wykonały to ćwiczenie! Chętne były również do poznania ćwiczeń fizycznych! Dzięki ćwiczeniom fizycznym dostarczamy paliwo do naszych umysłów w formie tlenu, a im bardziej te ćwiczenia skomplikowane, nazwane naprzemiennymi to tym lepiej. Oto zadbali nasi nauczyciele wychowania fizycznego prezentując ćwiczenia naprzemienne starszym uczniom! Oni też mieli okazję uczestniczyć w warsztatach prowadzonych przez specjalistów Polskiego Centrum Profilaktyki z Krakowa. Dzięki uczestnictwie w warsztatach poznali aktywne metody jakie mogą wykorzystać w procesie nauki!
Czarodziejska chemia w wykonaniu Zuzi z klasy VII a
Tydzień Mózgu
Z okazji Tygodnia Mózgu. Obejrzeliśmy film z cyklu "Było sobie życie - mózg", wykonywaliśmy ćwiczenia stymulujące mózg (np. wykonanie rysunku ręką, którą nie piszemy, pisanie z zamkniętymi oczami od prawej strony do lewej, układanie kilku rzeczy z plecaka z zasłoniętymi oczami przedmioty od największego do najmniejszego itp.). Na koniec stworzyliśmy plakat pt. "Czego potrzebuje mózg?".
Niezwykła π
Z okazji święta stałej Archimedesa lub ludolfiny urządziliśmy matematyczne świętowanie . Rozwiązywaliśmy wspólnie zagadki na tablicy multimedialnej (escape room - "Lew Ludwik"), wykonywaliśmy też zadania związane z kodowaniem. Na koniec stworzyliśmy wspólną pracę plastyczną pt. "Pani Matematyka". Brawo III a, brawo IIIb!!! Vivat, π !!!
Czytając, dziergamy - dziergając, słuchamy.
Na początek szydełko i trud opanowania dziergania . Po pierwszych próbach coraz łatwiej uzyskać efekt równego ściegu.Uczniowie klasy 3a próbują swoich sił. Cierpliwie odkrywają w sobie zdolności rękodzielnicze.W otoczeniu książek, na wygodnych fotelach w towarzystwie koleżanek i kolegów miło i kreatywnie spędzają czas ,wykorzystując każdą wolną chwilę.Spotkaniom w bibliotece szkolnej towarzyszy zawsze ciekawa książka czytana przez chętnych uczniów.
Jest nam strasznie, strasznie smutno...
Dzień Kobiet , Dzień Kobiet
My, uczniowie Trójki bardzo się lubimy i szanujemy. W dniu 8 marca chłopcy z najmłodszych klas składali swoim koleżankom i paniom życzenia usmiechów, radości i spełnienia marzeń. Nie zabrakło słodkości oraz "Sto lat". To był naprawdę sympatyczny dzień :) :) Brawo Dziewczęta, brawo Chłopcy :) :)
Cukierku, ty łobuzie ...
Koty są uwielbiane przez dzieci i dorosłych. Obchodziliśmy Światowy Dzien Kota. Była to doskonała okazja do pochwalenia się puchatymi przyjaciółmi. Wszytskie i te zwyczajne i te rasowe, uspokajają, są towarzyszami zabaw i nieustannie uczą dystansu do codziennych kopotów. Wśród lektur szkolnych dla dzieci miłodszych znajduje się także opowieść o kocie- psotniku Cukierku. Dzieci z naszej szkoły włączyły się do konkrsu z okazji wydania kolejnej części tej opowieści. Przygotowały prace plastyczne i prezentację. Dziekujemy za wszystkie głosy oddane na nasz projekt :) :)
Międzynarodowy Dzień Jezyka Ojczystego
21 lutego obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego. Dzieci stanęły tego dnia przed nie lada wyzwaniem.Uczniowie klas II i III przystąpili do dyktanda, rywalizowały o tytuł "Klasowego Mistrza Ortografii". To nie było proste zadanie, gdyż najmłodsi uczniowie dopiero zaczynają swoją przygodę z trudnymi regułami poprawnej pisowni. Wielkie brawa dla wszystkich uczestników! Tajemnicę ortograficznego mistrzostwa zdradzili laureaci. Ich ulubionym zajęciem jest czytanie książek i dlatego nie mają problemów z poprawną ortografią. Przedstawiamy naszych Klasowych Mistrzów Ortografii 2021 : G. Stawarz klasa II a, W. Maj III b, W. Kufel III a, A. Świderski II a. Gratulujemy wszystkim uczestnikom zmagań ortograficznych !!!
"Lekturki spod chmurki" innowacja pedagogiczna
Klasa 2b rozpoczęła realizację II modułu innowacji pedagogicznej pt. "Czytam z klasą. Lekturki spod chmurki". Tym razem chmurki przniosły śnieg. Dzieci wzięły udział w czytelniczej wyprawie do zimnych, ezgotycznycj krain. Życzymy wielu czytelniczych, niezwykłych przygód z opowieściami zza kręgu polarnego.
Walentynki
Walentynki, to doskonała okazja do wyznania skrywanej sympatii i uczuć. Dla tych, którzy do zakochania mają jeszcze kilka kroków, to okazja do złożenia serdecznych zyczeń dla koleżanek, kolegów i wszystkich osób, które lubimy . To był piekny dzień, pełen życzliwości, uśmiechu i czerwonych serduszek zapełnionych miłymi słowami do najbliższych.
Karnawał 2021
Najmłodsi pilnie uczą się w szkole. I choć to dziwny czas z mnóstwem trudnych do pojecia dla dzieci zasad, to najmłodi uczniowie z pełnym zrozumieniem podchodzą do wszystkich wymagań sanitarnych. Karnawał w bieżącym roku też był inny. Najmłodsi mogli się bawić wyłacznie we własnych klasach i własnym towarzystkie. Przeważało weneckie podejście do balu, kolorowe stroje, wlasnooręcznie wykonane maski tworzyły niezwykły nastrój. Panie wychowaczynie przygotowały także dla dzieci wiele konkursów i quizów. Maluchy świetnie się bawiły podczas konkursów balonikowych i tanecznych. I uczenie i balowanie udają się nam wzorowo :) :)
Tłusty czwartek
Choć w jeden dzień w roku nie wypada liczyć kalorii. W tłusty czwartek najbardziej smakują nam pączki. Każdy ma swoje ulubione, z konfiturą z róży i z budyniem, polane lukrem i te odrobinę mniej słodkie. O tej tradycji, pamiętali najmłodi ucznie i ze smakiem i uśmiechem zajadali słudziutkie pączusie.
Hu , hu, ha! Zima wcale nie jest zła
Od dawna wygladaliśmy zimy. I wreszcie pojawił się biały puch. Dla dzieci to wielka atrakcja i najlepsząlekcja wychowania fizycznego jest lekcja lepienia bałwanów na szkolnym boisku albo robienie orłów.
Napisało o nas "Nowe Świecie" 28.01.2021
Wielka Orkiestra Światecznej Pomocy 2021
Jak zawsze gramy w Wielkiej Orkiestrze Świątecznej Pomocy. Trójkowicze zebrali razem 431, 33 zł. Dziękujemy uczniom najmłodszych klas oraz pracownikom szkoły, Mamy wielkie i wrażliwe
TUTAJ WPISZ TEKST, KTÓRY MA BYĆ POGRUBIONY
TUTAJ WPISZ TEKST
Taką miłą niespodziankę otrzymaliśmy w styczniu. Bardzo dziękujemy wszystkim zaangażowanym uczniom i rodzicom.
Kochana Babciu, Kochany Dziadku, wiele zdrowia , uśmiechów i radości życzą Wam w Dniu Waszego Święta wdzięczne wnuczęta
Jest nam strasznie, strasznie smutno...
Nowy Rok 2021 to nowe wyzwania życzymy wszystkim wiele zdrowia , spokoju, wytrwałości w realizacji postanowień oraz wiele uśmeichu, życzliwości i serdeczności, które ułatwią nam mierzenie się z codziennością,
Magiczne Święta Alicji
Z radością informujmy , że Alicja Zielińska , uczennica klasy VI a, otrzymała nagrodę w Ogólnopolskim konkursie plastycznym Magia Bożego Narodzenia w kategorii 11-15 lat, organizowanym przez świecki OKSIR. Jej praca pięknie prezentuje się w świątecznym krajobrazie naszego miasta. Gratulujemy Alicji talentu, wyobraźni i umiejętności plastycznych i życzymy dalszych sukcesów.
Razem na Święta
Uczniowie naszej Trójki włączają sie do akcji "Razem na Święta" Ze względu na pandemię nie mogą odwiedzić piesków w schronisku w Sulnówku, ale przygotowały dla psiaków smakołyki, kubraczki i inne rzeczy umilające życie czworonogów. Dzieci z klasy Ib już przekazały świąteczne upominki.
Uczniowie z koła wolontariatu wykonali kartki świąteczne dla mieszkańców DPS w Świeciu. Warunki izolacji uniemożliwiają spotkanie, ale mamy nadzieję, że chociaż w ten sposób umilimy Święta straszym ludziom. Dziekujemy trójkowym wolontariuszom!!!
Kopernikada 2020
7 grudnia w naszej szkole , w nieco skormniejszej oprawie niż zazwyczaj odbyła sie Kopernikada Ucznia Zdolnego. Najlepsi z najlepszych odebrali z rąk p. Dyrektor dyplomy i upominki oraz życzenia rozwijania swoich talentów, sukcesów i wielu satysfacji. Dyplomy odebrali nie tylko uzdolnieni matematycy, biolodzy, czy znawcy jezyków obcych. W gronie laureatów znaleźli sie także uczniowie będący wzorem dobrego zachowania i manier oraz oddani sprawie pomagania wolontariusze. Jesteśmy z nich bardzo dumni i cieszymy się, że mamy tak wielu wspaniałych uczniów. Podczas gali zostały także wręczone nagrody w konkursie "Świat Kopernika". W tym roku, tematem wiodącym była"Kosmiczna szkoła". Wielu Trójkowiczów wykonało niezwykłe prace, bardzo barwne i oryginalne pod względem kompozycyjnym. Ich twórcy otrzymali również nagrody zgodnie z kategoriami wiekowymi. Gratulujemy talentów, wyobraźni i woli działania. Wszystkim zaś życzmy zapału i radości tworzenia.
Znamy prawa dziecka
Serdecznie dziękujemy za udział w konkursie zorganizowanym przez Rzecznika Praw Ucznia dotyczącym znajomości praw dziecka! Poruszyliśmy temat praw dziecka przy okazji 31 rocznicy uchwalenia Konwekcji o Prawach Dziecka. Zależy nam aby tematyka związana z prawami dziecka była obecna w codzienności szkolnej każdego z naszych uczniów. Nasi Rodzice przy pomocy platformy Librus otrzymali list, który Janusz Korczak, uznany orędownik praw dziecka, wystosował do rodziców ujmując w nim najważniejsze kwestie dotyczące przestrzegania przez dorosłych praw najmłodszych.
Cieszymy się, że wśród Was, Drodzy Uczniowie znajdują się tacy, którzy mimo trudnej tematyki postanowili się zmierzyć z zadaniem konkursowym. Z miłą chęcią prezentujemy Wasze prace, życzymy wygranej! Zachęcamy pozostałych naszych uczniów do udziału w konkursach, rozwijania swoich talentów.
Autorzy prac :
Agata Różańska z klasy II a
Jagoda Zielińska z klasy I b
Vannesa Konieczna z klasy I
Mateusz Zarembski z klasy III a
Alicja Zielińska z klasy VI a
Roksana Szulc z klasy VIII a
TUTAJ WPISZ TEKST, KTÓRY MA BYĆ POGRUBIONY
TUTAJ WPISZ TEKST
Kochany, Panie Mikołaju...
6 grudnia to wyczekiwane przez wszystkich święto. Pilnie czyścimy buciki, przygotowuujemy skarpety, aby o poranku znaleźć w nich wymarzone prezenty i słodycze. Ma się rozumieć, że wszyscy Trójkowicze byli bardzo grzeczni i życzliwi innym ludziom. Chętnie pomagali i pilnie się uczyli. Róznież podczas lekcji panował mikołajkowy nastrój. nie tylko czapeczki i czerwwone stroje wyrózniały uczniów, ale i tematy. Dzieci rozwiązywały zagadki, czytały opowiadania o tematyce mikołajkowej i pisały listy do Świętego Mikołaja. Mamy nadzieję, że Mikołaj zrealizuje marzenia podarunkowe najmłodszych.
Życzenia od kółka teatralnego: zapraszamy
Razem na Święta
Jasełka 2020 zaprasza IV a
Kopernikada Ucznia Zdolnego 2020
Drodzy Uczniowie, Szanowni Rodzice,
ze względu na ogranicznia spowodowane pandemią, w roku 2020 Kopernikada Ucznia Zdolnego ma nieco inny charakter. Doceniamy starania wszytskich uczniów. Gratulujemy szczególnie tym, którzy się wryróżnili.
Uroczyste wręczenie nagród i odbiór dyplomów – 7 grudzień 2020 – poniedziałek godz. 13.30 (gr.1):
1.uzdolniony biolog - Klaudia Kwaśniewska
2.uzdolniony biolog- Artur Karwowski
3.uzdolniony językowiec- Angelika Pestka
4.wzór sprawności fizycznej- Wiktoria Yuseinov
5.kreatywny twórca- Alicja Zielińska (+nagroda za konkurs Świat Kopernika)
6. super wolontariusz- Aleksandra Głowinkowska
Uroczyste wręczenie nagród i odbiór dyplomów – 7 grudzień 2020 – poniedziałek godz. 13.45 (gr.2):
1.uzdolniony matematyk- Dawid Stawarz
2.mistrz logicznego myślenia - Jakub Sosnowski
3.mistrz słowa- Przemysław Strug
4.wzór kultury i wychowania- Agata Kwaśniewska
5.wzór kultury i wychowania- Jakub Radzio
6.super czytelnik- Julia Korczyńska
Konkurs plastyczny Świat Kopernika – tegoroczna edycja pt. Kosmiczna szkoła
Uroczyste wręczenie nagród i odbiór dyplomów – 7 grudzień 2020 – poniedziałek godz. 11.45 (gr.1):
Klasa I-II
1 miejsce Emilia Kwaśniewska
2 miejsce Katarzyna Starszak
3 miejsce Majka Chęcińska
wyróżnienie Vanessa Konieczna
Uroczyste wręczenie nagród i odbiór dyplomów – 7 grudzień 2020 – poniedziałek godz. 12.00 (gr.2):
Klasa III-V
1 miejsce Lena Sokołowska
2 miejsce Wiktoria Kufel
3 miejsce Kacper Sawicki
wyróżnienie Miłosz Masłowski
Uroczyste wręczenie nagród i odbiór dyplomów – 7 grudzień 2020 – poniedziałek godz. 14.00 (gr.3):
Klasa VI-VIII
1 miejsce Alicja Zielińska
2 miejsce Kaja Żłobińska
3 miejsce Jasmina Podgórska
wyróżnienie Zuzanna Murawska
Warto pomagać!
5 grudnia obchodzimy Dzień Wolontariusza. Naszym oddanym wolontariuszkom z klasy VIII a gratulujemy. Podziwiamy Was, zyczymy, abyście jak najszybciej mogli wrócić do spotka, akcji i wydarzeń umilających życie pensjonariuszom Domu Pomocy Społecznej.
TUTAJ WPISZ TEKST, KTÓRY MA BYĆ POGRUBIONY
TUTAJ WPISZ TEKST
Poetyckie kolaże w klasie VI a
Czy poezja jest bliska młodzieży? Na pewno tak zawłaszcza, jeśli młodzi ludzie mogą wyrazić swoje myśli i problemy w ciekawy sposób. Kolażem bawiła się noblistka Wisława Szymborska, czemu więc nie wykorzystać jej dla wyrażenia ekspresji najmłodszych czytelników i tówrców poezji. Uczniowie klasy VI a mają naprawdę ciekawe spostrzeżenia o rzeczywistości i uczuciach, któóre są ich udziałem.
Wieczorne czytanie "Kubusia Puchatka"
Kubiś Puchatek, to bardzo wdzięczny misiaczek, poczciwy, zadziwiony światem , budzi u małych i dorosłych czytelników uczucia tkliwości. I właśnie wspólne czytanie rodziców i dzieci z klasy IIb wypełniła wieczór 25 listopada. Po po lekturze przygód misia, który lubił miodek i dziwił się całemu światu uczniowie wraz z rodzicami przystąpili do wykonania ilustracji, makiet i rzeżb z modeliny ilustrujących misiowe przygody. Jedna z dziewczynek uszyła wraz z tatą Puchatka, na pewno bedzie to jej ukochana maskotka. misiowy dzień uważamy za bardzo udany.
Kochamy nasze misie
25 listopada przypada Światowy Dzień Misia. Sympatyczne święto, bo któż w swoim życiu nie miał puchatego przyjaciela, do którego można się przytulić wyżalić, a on zawsze bedzie tak samo bliski. Dzieci na lekcje przyniosły swoje misiaczki, rodzice robili fotografie, a zajęcia obfitowały w misiowe tematy. Uczniowie zzytali zdalnie "Misia Puchatka" , oglądali "Misia Uszatka", wykonywali wyklejanki przestawiające miśki. To był bardzo miły dzień.
Nauczyciele życzą Trójkowiczom
21 listopada to Światowy Dzień Życzliwości i Pozdrowień. Nauczyciele naszej szkoły przesyłają Wam serdeczne pozdrowienia, podkreślając jak ważna dla każdego człowieka jest: potrzeba szacunku, serdeczności, uśmiechu, mówienie dobrych słów i niesienie bezinteresownej pomocy innym!! Wiemy, że mamy w naszej szkole wspaniałych i życzliwych uczniów! To Wy chętnie angażujecie się w akcje mające na celu pomoc innym, czy też takie, które powodują u innych uśmiech i zadowolenie! Jesteśmy z Was bardzo dumni, trzymajcie tak dalej!!! Pamiętajcie, aby życzliwość i dobroć gościła w Waszych codziennych sprawach, zwłaszcza teraz w tym specyficznym czasie! Mimo rozłąki, jesteśmy z Wami i o Was myślimy! Nauczyciele SP 3 w Świeciu.
Światowy Dzień Życzliwości i Pozdrowień
Ten sympatyczny dzień ustanowiony w 1973 roku przez ONZ obchodzony jest 21 listopada. Składamy życzenia, aby każdego dnia nie brakowało nam uśmiechu, serdeczności i wrażliwości na ludzi. Abyśmy byli silni życzliwością i spokojem.
Uczymy się zdalnie
Do Świąt Bożego Narodzenia uczymy się zdalnie. Nowe doświadczenie zdobywania wiedzy i umiejętnści przez Teamsy już oswoiliśmy. Nikomu nie sprawia kłopotu udział w lekcjach. Jesteśmy aktywni, przygotowujemy prace, rozmawiamy z kolegami. Brakuje nam bezpośredniego kontaktu, zabaw, wspólnych żartów i rozmów o sprawach rówieśniczych. Jedno jest pewne, że przez internet także można wykazać sie kreatywnością i pomysłowością. Prezentacja "Dziadów", projekt o tolerancji, czy też przygotowaniewłasnej biżuterii, to wyzwania , którym podołali Trójkowicze. Zyczymy Wam wielu sukcesów w nauce i wiele zdrowia. Dbajcie o siebie !!!
Święto Niepodległości 2020
11 listopada przypada Święto Niepodległości. Społeczność Trójki zawsze bardzo uroczyście obchodzi to wydarzenie. W bieżącym roku z powodu pandemii i nauczania zdalnego nie mamy okazji wspólnie odśpiewać "Mazurka Dąbrowskiego". Podczas lekcji zdalnych młodzi ludzie zastanawiali się, dlaczego kochają ojczyznę i czym jest dla nich patriotyzm. W tych niezwykłych okolicznościach postanowili uczcić Święto, poznając historię odzyskania niepodległości w 1918 roku oraz bohaterów tamtych czasów.
zapraszamy do albumu nr 1
O naszej Trójce w "Nowym Świeciu"
W bajkowym świecie
5 listopada obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek. Co roku o tej porze naszą szkołę odwiedzają bohaterowie bajek, oczywiście to nasi uczniowie poprzebierani w pomysłowe stroje. W klasach zrobiło się kolorowo i wesoło za sprawą naszych Milusińskich z klas 1-3 , którzy przyszli do szkoły przebrani za ulubione postaci z bajek.Nasze wychowawczynie zadbały o miłą bajkową zabawę. Dzieci rysowały bohaterów z ulubionych utworów, odgadywały rebusy i zagadki bajkowe, a nawet i tańczyły do muzyki z ulubionych bajek! Ten dzień był naprawdę bajkowy. Dziękujemy paniom 1-3 za czarodziejską atmosferę, a rodzicom za pomoc.
Szkoła pamięta
Przystąpiliśmy do akcji przygotowanej przez MEN "Szkoła pamięta" W jej ramach poznajemy miejsca i postacie historyczne związane z naszym regionem. Święto Zmarłych stanowi niewątpliwie świetną okazję do wspomnień o bliskich i tych nieznanych ludziach, których już nie ma z nami. Tradycyjnie zapalamy znicze pamięci na cmeentarzach, przypominamy niezwykłe dokonania i zwyczajne życie. "Spieszmy się kochać ludzi, tak szybko odchodzą"...
Czytamy wieczorową porą....
Któż nie lubi tajemnic i lekkiego dreszczyku emocji związanego z zapadającym zmierzchem? Najmłodsi wuwielbiają takie uczucie, zwłaszcza jeśli tuż obok znajduje się mama albo ulubiona pani. Dzieci z klasy II zostały zaproszone na cykl zajęć " Wieczorne czytanie". Lektury zabawne i wzruszające, akcja wartka i emocji wiele. Pojawiło się więc wieczorem w Trójce wielu czytelników. Czytanie, zagadki i zajęcia bardzo najmłodszym się podobały. Z niecierpliwością wyczekują kolejnych wieczorów.
TUTAJ WPISZ TEKST, KTÓRY MA BYĆ POGRUBIONY
TUTAJ WPISZ TEKST
Lekturki spod chmurki
Klasa 2b zakończyła realizację I modułu innowacji pt. "Czytam z klasą. Lekturki spod chmurki". Przeczytaliśmy książkę "Kapelusz Pani Wrony", wspólnie zrobiliśmy chmurkę Tosię, ulepiliśmy Czytusie, przygotowaliśmy jesienne drzewo, wykonaliśmy plakaty zachęcające do czytania książek oraz wypełniliśmy Lekturki. Z niecierpliwością czekamy na kolejny moduł!
VIII a jednoczy społeczność Trójki
" W jedności siła " to projekt przygotowany przez klasę VIII! To projekt, którego głównym celem było pozdrowienie kolegów i koleżanek, nauczycieli przez uczniów naszej szkoły. Z uwagi na koronawirusa, nie jest możliwe aby uczniowie wszystkich klas spotkali się w jednym miejscu. Dzięki przygotowanej tablicy pozdrowień pozdrowienia dotarły do wszystkchi są dostępne właśnie w jednym miejscu!!! Zapraszamy abyście zerknęli kto, kogo pozdrawia. Klasa VIII świetnie pracowała przy projekcie! Są zgraną ekipą i należy im się, za, to pochwała!
'
W Dniu Nauczyciela wszystkim obecnym i byłym Pracownikom Oświaty dziękujemy za trud wkładany każdego dnia w wychowanie i kształcenie dzieci i młodzieży. Życzymy, wiele zdrowia, spokoju, wytrwałości oraz satysfakcji z odkrywania piękna i niezwykłości świata wspólnie z uczniami.
Dla naszych nauczycieli
Święto Edukacji Narodowej to okazja do wspólnego świętowania, obecnie oczywiście przy zachowaniu zasad sanitarnych. Zarówno Uczniów jak i pedagogów czekało wiele atrakcji. Uczniowie klasy II przygotowali tańce i krótki występ artystyczny dla swoiich nauczycieli. Starsze klasy składały swoim pedagogom zyczenia połączone ze złotymi, bardzo pozytywnymi myślami. I uczniowie i pracownicy szkoły wysłuchali koncertu życzeń przoprowadzonego przez radiowęzeł. Życzenia gronu pedagogicznemu złożyła także p. dyrektor Wioletta Kufel, a w imieniu rodziców życzenia składała pani Marianna Łamek, przewodnicząca Rady Rodziców. Pięknym światecznym akcentem był tort, przygotowany specjalnie dla pracowników szkoły przygotowany przez panią Mariannę. Prawdziwe, słodkie dzieło sztuki smakowało wyśmienicie. Dziękujemy!!! Ten dzień był pieknym świętem wszytskich Trójkowiczów,
W Światowym Dniu Zwierząt
Uczniowie Trójki z okazji Światowego Dnia Zwierząt pochwalili sie zdjęciami lub wykonali prace plastyczne prezentrujące ich ulubione zwierzęta. Dzieła te zostały zaprezentowane na wystawie w holu szkoły. Widzowie podziwiali pomysłowość dzieł, ale i urodę zwierząt. Na godiznach wychowawczych uczniowie opowiadali jak dbają o swoich czworonożnych przyjaciół. Na zakończenie wystawy wszyscy autorzy zostali zaproszeni do odebrania słodkich nagród. Sądzimy, że uczniowie Trójki potrafią troskliwie zajmować się swoimi pupilkami.
UWAGA!!! UWAGA!!!
Szanowni Rodzice,
Zwracamy się do Państwa z APELEM i prosimy o niezwłoczne poinformowanie dyrekcji placówki o każdym przypadku stwierdzenia u dziecka lub jego współdomownika zakażenia wirusem SARS-CoV-2 i wywołanej przez niego choroby COVID-19, w godzinach pracy placówki bezpośrednio pod nr 52-3311527 lub 607296207, natomiast w pozostałych godzinach i w dni wolne od pracy poprzez bezpośredni kontakt z pracownikami Urzędu Miejskiego w Świeciu odpowiedzialnymi za zarządzanie kryzysowe na trenie gminy Świecie pod nr tel. 607 540 240 lub 697 715 474. Jednocześnie przypominamy, że przekazanie informacji o stanie zdrowia nie jest obowiązkowe, jednak tylko szybka informacja pozwoli nam wdrożyć odpowiednie procedury bezpieczeństwa w stosunku do pozostałych podopiecznych i personelu naszej placówki.
Z poważaniem
Wioletta Kufel
Zgodnie z informacją podaną przez ministra zdrowia Adama Niedzielskiego dotyczącą obowiązku zakrywania ust i nosa podczas przerw, wprowadzam zarządzeniem dyrektora obowiązek noszenia maseczek na korytarzach szkoły, w przestrzeni wspólnej, w czasie przerw (również spędzanych na świeżym powietrzu) od dnia 12.10.2020 r. tj. od poniedziałku przez uczniów, nauczycieli oraz pracowników administracji i obsługi.
W przypadku, jeśli uczeń nie będzie miał w poniedziałek maseczki, proszę nauczycieli na pierwszych lekcjach o wydanie (w razie braku można pobrać z sekretariatu).
Wszyscy jesteśmy za siebie odpowiedzialni, w związku z tym proszę o przestrzeganie wprowadzonego obowiązku.
Dyrektor Szkoły Podstawowej nr 3
Wioletta Kufel
Barwy jesieni
Posród codziennych problemów małych i tych poważniejszych nie sposób nie zauważyć, że przyroda sie zmienia. Odleciały już gesi i żurawie. Podczas weekendów wyruszamy na poszukiwanie grzybów do lasu, a drzewa powoli tracą liście. Piękno jesieni jest inspirujące. Potwierdzają to uczniowie klasy III b. W holu szkoły można podziwiać jesienną wystawę, a uważni widzowie mogą nawet wykorzytsać jesienne przepisy na kulinarne specjały z dyni. Smecznego!!! Zachwycającego !!!
Inspirujace woreczki
Propagowanie zachowań ekologicznych to ważna sprawa. O ograniczenie toreb plastikowych powinniśmy dbać wszystkich. Dzieci ze szkół świeckich w tych działaniach wspiera największe świeckie przedsiębiorstwo MONDI S.A. Świecie. Równiez w bieżącym roku najmłodsi uczniowie naszej szkoły otrzymali od tej firmy ekologiczne woreczki. Na pewno przydadzą się do przynoszenia strojów sportowych na lekcje wychowania fizycznego. A moment wreczenia posłużył też jako moment zabawy. W tym roku ze względów epidemiologicznych uczniowie otrzymywali woreczki podczas lekcji wychowania fizycznego. Dziękujemy pięknie firmie MONDI S.A. za podarunek
Pierwszoklasiści ślubują
6 października najmłodsze dzieci w naszej szkole stały się pełnoprawnymi uczniami. Pilnie przygotowywały wierszyki i piosenki, aby udowodnić, że nauka jest ich ulubionym zadaniem. Swoje umiejętnosci pokazały przed rodzicami i wychowawcą. Po złożeniu ślubowania uczniowie otrzymali legitymacje i upominki. Wszyscy byli bardzo wzruszeni, tym bardziej, że uroczystość odbywała się w reżimie sanitarnym. Pierwszoklasistom życzymy, aby nauka była dla nich wspaniałą przygodą. Jesteśmy pewni, że będą dobrymi uczniami. Powodzenia !!!
Dzień Uśmiechu
Życzliwość i uśmiech są naszą dewizą. Ułatwiają nam codzienne funkcjonowanie i trudną pracę. Uczymy się też dobrych słów: "Dziękuję", "przepraszam", "pomogę Ci" tworzą dobrą atmosferę i sprawiają, że do szkoły przychodzimy z przyjemnością. W Dniu Uśmiechu życzymy wszystkim samych pogdnych i uśmiechnietych chwil
X Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia
Matematyka, to królowa nauk, a jejn podstawą jest znajomość tabliczki mnożenia. Umiejtności matematyczne wykorzystujemy każdego dnia i w wielu sytuacjach. Mnożenie i dzilenie stało się czynnością powszechną w piątkowy poranek. Przed wejściem do klas dzieci rozwiązywały łamigłowki tabliczkowe. Szczególnie ulubione było dzielenie i mnożenie przez 9. Sprawdzeni zostali nauczyciele i uczniowie. Podczas lekcji dzieci zdobywały też certyfikat znajomości tabliczki mnożenia. Mały egzamin wypadł dla wszystkich pomyślnie.
Dzień Chłopaka
Dzień Chłopaka , to same niespodzianki dla naszych młodszych i nieco starszych kolegów. Panowie - nauczyciele otrzymali słodkie upominki i najlepsze życzenia. Uczniów zaś czekała moc niespodzianek, rysowanie portretów, niezwykłe zadania i konkursy lub balonikowe rogrywki i klasowa pizza z koleżankami. To był naprawdę miy dzień. Dziękujemy naszym koleżankom i obiecujemy zawsze uśmiech i życzliwość .
Uczymy się, doświadczamy, współdziałamy :) :)
Uczenie przez praktyczne działanie przynosi najlepsze rezultaty, a przy tym niesie ze sobą wiele przyjemności. Uczniowie klas II i III sami przygotowywali gry i zabawy ruchowe na szkolnym boisku. Wymyślenie boiskowych plansz, zasad rozgrywek i ich przeprowadzenie dostarczyły wielu emocji. Dzieci rozpracowywały taże zasady ruchu drogowego. Po takiej nauce wyruszyły do zamku na zajęcia integracyjno - sportowe. Uczniowie bardzo polubili lekcje poza szkołą.
Dziękujemy wolontariuszkom z VIII klasy :) :)
W niedzielę 27 września siostry miłosierdzia opiekujące się mieszkańcami DPS w Świeciu obchodziły święto swojego patrona Świętego Wincentego a Paulo. Z tej okazji wolontariusze tańczyli i śpiewali wraz z siostrami w ogrodzie pod oknami DPS. Radości świętowania nie przeszkodził nawet deszcz, bo zrobiło się jeszcze bardziej wesoło i kolorowo. Dziękujemy Oli, Klaudii i Martynie N. z klasy 8a za przygotowania i obecność.
___________________________________________________________
Wolontariuszki w Ogrodzie Pokoleń
Po raz trzeci wolontariat nie zawiódł i w licznym gronie stawił się do pomocy przy realizacji projektu OKSiR "Bądźmy razem" . Trochę inaczej niż zwykle, wolontariat oddzielony barierkami, maseczkami, ale sercem blisko mieszkańców. Dziewczęta z klasy 8 - Klaudia, Kinga, Martyna i Ola spisały się na medal. Tańczyły, śpiewały, rozdawały ciasta, napoje, obiady, a na koniec posprzątały ogród. Nie mogliśmy być tak jak w zeszłym roku blisko, ale zrobiliśmy wszystko, aby BYĆ RAZEM!!!!
Poznajmy się, polubmy się
Pierwszoklasiści szybko polubili szkołę, z radością przybywają do niej. Pierwsze szlaczki już opanowane. Dzieci wzięły udział w Świecie Kropki. Powstały przy tej okazji kropkowane sówki. Obie klasy wzięły tez udział w zajeciach integracyjnych przygotowanych przez panie wychowawczynie. Odrobina współpracy przy wykonywaniu zadań, odrobina rywalizacji i wiele śmiechu sprawiły że najmłodsi uczniowie lepiej się poznali i polubili jeszcze bardziej. Bardzo się cieszymy, że Trójka się podoba.
Uczymy się, integrujemy się
Po długim czasie nauczania zdalnego, wakacjach powrót do nauki stanowi wyzwanie dla uczniów i nauczycieli. Dzieci szybko i z zapałem zabrały się do pracy. Z zaangażowaniem pracują nad rozwiązaniem zadań, w niecodzienny sposób poznają świat. To także czas na zintegrowanie zespołów klasowych. Ze względu na epidemię uczniowie klasami wyruszą na zajecia i wycieczki po okolicy. Klasy VI a i IV a już odkrywały piękno doliny dolnej Wisły na Diabelcach.
My, pierwszoklasiści
Uczniowie klas pierwszych mają za sobą pierwsze chwile niepewności. Dzięki przemiłym paniom szybko zaaklimatyzowali się w szkole. Odebrali podręczniki, świetnie radzą sobie podczas przerw, ale najbardziej najmłodszym podobają sie lekcje. Z zapałem kreślą kororowe szlaczki. Już nie mogą doczekać się literek. Życzymy naszym pierwszoklasistom wspaniałej przygody podczas zdobywania wiedzy.
Witajcie w Nowym 2020 /2021 Roku Szkolnym
1 września, jak zawsze rozpoczynamy rok szkolny. Ze względu na pandemię Covid-19 nie odbyła się wspólna uroczystość. Dzieci zostały zaproszone do szkoły. Wiele spośród nich miało maseczki na buźklach. Dezynfekcja rąk od razu stała się oczywistością. Pierwsze krótkie spotkanie z wychowawcami poświęcone zostało głównie kwestiom bezpieczeństwa. Uczniowie przyjęli informacje i zalecenia z powagą. Liczymy, że pierwsze dni nauki uspokoją nas wszystkich, nawyki higieniczne dadzą poczucie bezpieczeństwa, a nauka stanie się wielką przyjemnością. Życzymy wszystkim uczniom wytrwałości i wielu sukcesów w pracy nad rozwojem własnych talentów.